לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
תומר

הארכת חוזה שכירות ע"י השוכר

שלום כיום אני שוכר דירה חתמנו על חוזה מתאריך 1/1/14 עד 1/1/15 , במהלך השכירות בעל הדירה מכר את הדירה (חשוב לציין שידעתי מראש על כוונת מכירת הדירה) בעל הדירה החדש אמר לנו שבתום תקופת השכירות הוא מעוניין להיכנס לדירה , בתגובה אמרתי לו שלפי החוזה שכירות יש לנו אופציה להאריך את תקופת השכירות להלן 2 הסעיפים מהחוזה שעוסקים בעניין. 1. "העברת החוזה ע"י המשכירה - המשכיר רשאי למכור את זכויותיו במושכר לאחר וכן להעביר את החוזה,כולו או מקצתו, לכל מי שימצא לנכון ומבלי שיזדקק להסכמת השוכר להעברה, ובלבד שהעברה כזו לא תפגע בזכיות השוכר עפ"י חוזה זה , המשכיר יודיע לשוכר על העברת הזכויות." 2. "אופציה- אם במשך תקופת השכירות השוכר יעמוד בכל חיוביו כלפי המשכיר, תהיה לשוכר האופציה להאריך את תקופת השכירות ב- 12 חודשים נוספים (עד ליום 1/1/16) וזאת ע"י משלוח הודעה בכתב למשכירה לפחות 60 יום לפני תום תקופת השכירות, להודעה יצורפו 12 שיקים שמועדי פרעונם יהיו כמועדי תשלום השכירות עפ"י חוזה זה כל תני השכירות שלפי חוזה זה (למעט סעיף זה) יחולו גם בתקופת האופציה." רציתי לשאול האם אני יכול להאריך את השכירות גם ללא רשות בעל הדירה החדש ? לדעתי כל רעיון האופציה הוא אם השוכר (אני) רוצה להאריך את השכירות אני יכול גם אם הבעל דירה לא רוצה , כי אם לא מה כל עניין האופציה הזה בכלל ? תודה רבה

קובי בני

האופציה בהחלט תקפה ואתה יכול להאריך את חוזה האופציה על פי תנאי ההסכם בעל הנכס החדש לא יכול למנוע ממך מלעשות כן

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום פינוי שוכר