החלפת מנעול בדירה של שוכר לא משלם - פורום פינוי שוכר

שאלה חדשה
  • דלית

נשלח ע"ידלית 11:23, 14 בנובמבר 2013

השכרתי נכס שבבעלותי ובמעמד החתימה השוכר החדש נתן לי 12 צ'קים. הצ'ק הרביעי חזר והשוכר לא משלם לי במזומן וגם לא את החשמל. הוא לא נמצא רוב היממה בדירה ומתעלם משיחות הטלפון שלי. בחוזה כתוב במפורש שיש לי הזכות להוציא את הדברים שלו מהדירה במקרה שהוא לא משלם. האם אני יכולה להחליף גם מנעול?

השב
  • 12:16, 14 בנובמבר 2013

במקרים רבים בחוזי השכירות ישנם הוראות המאפשרות לכאורה לבעל הדירה לפעול בכח ו/או לנתק את הדירה מחשמל/ מים/ החלפת מנעול וכד' במקרה של הפרת הסכם.

בפועל קבעה הפסיקה כי הוראות שכאלו גם אם מופיעות בהסכם השכירות אינן חוקיות ופינוי בכח ו/או ניתוק הדיור ו/או החלפת המנעולים יתכן רק במקרה של פולש חדש לדירה ולא במקרה של שוכר שנכנס בעקבות הסכם שכירות לנכס.

הלכה למעשה על מנת לפנות את הדייר מהדירה יש להגיש נגדו תביעה לפינוי מושכר בבית המשפט המוסמך על מנת שבית המשפט יתן צו פינוי, ורק לאחר מכן ניתן יהיה לפנות את הדייר.

כדאי לפנות לקבלת ייעוץ משפטי טרם הגשת תביעה לפינוי מושכר

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שרון אלה כהן

מנהל הפורום: עו"ד שרון אלה כהן

בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותואר ראשון במשפטים. שותפה במשרד עו"ד אלה כהן עורכי דין העוסק בתחום המ
למידע נוסף

053-9378378 חיוג
הודעה

בעלי נכסים בין אם המדובר בנכס לצורכי מגורים או למטרות עסקיות, משכירים נכסים בשווי של מאות אלפי ולעיתים מיליוני שקלים לדיירים. לעיתים דיירים אלו מפרים את ההסכם בצורות שונות באופן שגורם נזקים לבעלי הנכסים, והדבר מצריך את פינויים. חשוב לדעת כי ההתנהלות מול חוזה שכירות הינה עניין משפטי מורכב מאין כמוהו. מחלוקות בנוגע לפרשנות הסכם שכירות והפרות חוזה למיניהם, מונחות חדשות לבקרים בפני הערכאות המשפטיות. ובמקרים רבים לאור הפרת החוזה מצריכים את פינויו של הדייר. אי לכך, מומלץ שלא להתנהל מול חוזה שכירות ללא קבלת ייעוץ משפטי. פורום פינוי דייר נפתח על מנת לספק מענה משפטי ראשוני לגולשים הזקוקים לסיוע בתחום זה.