פינוי שאריות חפצים לאחר עזיבת דירה - פורום פינוי שוכר

שאלה חדשה
 • שמואל ג

  נשלח ע"ישמואל ג 05:43, 10 בפברואר 2016

  שלום! בבעלותי דירה השוכרים שלי הפסיקו לשלם חשבונות. מפה לשם, כעת הם הודיעו לי שהם עזבו את הדירה (כנראה נכון, אין אורות בדירה כמה שבועות). קבענו ביננו שהשוכרים ימסרו לי את הנכס לפני כשבועיים, אך הם לא עומדים בהתחייבות זאת. בהנחה שהם לא מתגוררים בנכס יותר אלא, כי הוא משמש כמחסן לחפצים - מה האפשרויות הריאליות שלי? בכוונתי לפרוץ לדירה ולהחליף מנעול. אני לא מתכוון לזרוק חפצים לרחוב או משהו, פשוט להכנס לדירה ולהכין אותה להשכרה. לצבוע, לסייד וכו. תוך כדי לתת הזדמנות ראויה לאנשים לאסוף את שארית המטלטלין שלהם. אני מבין שפעולה כזאת לא מעוגנת בחוק, אבל אני מבין שאם אלך לכיוון של תביעה וכיוצ"ב אשלם כספים לא מבוטלים. אני חושב שאם מדובר בעלות נזקים כספיים שאני עלול לשאת בה בעקבות תביעה מצד השוכרים, אני מוכן לקחת את הסיכון. אינני רוצה, אם זאת, לערב בנושא משטרה\תיק\נושאים פליליים. האם קיים חשש כזה במקרה שלי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אברהם חדידה

  עו"ד חדידה,מנהל הפורום

  11:05, 10 בפברואר 2016

  שלם שמואל
  לא ברור משאלתך האם הם הפסיקו לשלם את השכירות? האם ישנה אפשרות על פי החוזה לצאת בהודעה מראש והאם זה צריך להיות בכתב?בכל מקרה אם אתה רוצה להוציא את השוכרים שלך צריך לפנות להליך של תביעה לפינוי מושכר, אם אתה בטוח שהם לא בנכס יותר תיכנס לדירה אך אם יש שם ציוד שלהם ותוציא אותו החוצה אתה יכול לעמוד בפני תביעה על הנזק, לגבי החשש שלך מהליך פלילי סביר להניח שאם תגיע משטרה הם לא יתעסקו בזה כי מדובר בסכסוך עסקי/אזרחי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שרון אלה כהן

מנהל הפורום: עו"ד שרון אלה כהן

בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותואר ראשון במשפטים. שותפה במשרד עו"ד אלה כהן עורכי דין העוסק בתחום המ
למידע נוסף

053-9378378 חיוג
הודעה

בעלי נכסים בין אם המדובר בנכס לצורכי מגורים או למטרות עסקיות, משכירים נכסים בשווי של מאות אלפי ולעיתים מיליוני שקלים לדיירים. לעיתים דיירים אלו מפרים את ההסכם בצורות שונות באופן שגורם נזקים לבעלי הנכסים, והדבר מצריך את פינויים. חשוב לדעת כי ההתנהלות מול חוזה שכירות הינה עניין משפטי מורכב מאין כמוהו. מחלוקות בנוגע לפרשנות הסכם שכירות והפרות חוזה למיניהם, מונחות חדשות לבקרים בפני הערכאות המשפטיות. ובמקרים רבים לאור הפרת החוזה מצריכים את פינויו של הדייר. אי לכך, מומלץ שלא להתנהל מול חוזה שכירות ללא קבלת ייעוץ משפטי. פורום פינוי דייר נפתח על מנת לספק מענה משפטי ראשוני לגולשים הזקוקים לסיוע בתחום זה.