דייר לא מוכן לפנות את הדירה בזמן למרות החוזה ומאיים לתבוע אותי - פורום פינוי שוכר

שאלה חדשה
 • עמיר

  נשלח ע"יעמיר 10:46, 19 ביולי 2016

  לפני שנה אני והדייר שהשכיר דירה שלי חתמנו על חוזה. נגמרה השנה ויש לי דייר אחר שאני מעוניין שיגור בדירה וכפי שכתוב בחוזה הודעתי לדייר חודשיים מראש שאני לא מתכוון לחדש את החוזה. הדייר הודיע לי שהוא לא מתכוון לעזוב עדיין מכיוון שלא מצא דירה והפתעתי אותו שאני לא מאריך לו את החוזה ושהוא לא יספיק למצוא דירה אחרת בזמן כ"כ קצר. הוא איים עליי שאם לא אתן לו ארכה של עוד חודש לפחות הוא יתבע אותי כי הוא הקליט אותי כשחתמנו על החוזה והיו דברים שאמרתי לו בע"פ שהם לא כך כתובים בחוזה. האם הוא יכול לתבוע אותי על הקלטה שבוצעה ללא ידיעתי? האם הוא יכול לתבוע אותי על הסכמה בע"פ ולא תואמת את מה שכתוב בחוזה למרות שחתם על החוזה? למה יש יותר משקל - לחוזה בע"פ או לחוזה בכתב? האם לאור הסיבות שהוא טוען שהן לטובתו אני לא יכול לסלק אותו מביתי? בחוזה כתוב שזכותי להוציא אותו מהדירה ושאם הוא לא מפנה את הדירה בזמן הוא צריך לשלם כסף על כל יום שהוא מתעכב לצאת. מה אם הוא לא ישלם לי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שרון אלה כהן

  עו"ד שרון אלה כהן,מנהל הפורום

  10:13, 24 ביולי 2016

  שלום רב
  חוזה בכתב מהווה אסמכתא למה שסוכם בניכם יש צורך לבדוק האם נכתב בחוזה שהוא מבטל כל הסכם אחר שנעשה ?
  במידה והשוכר לא יפנה את הדירה במועד ניתן לפנות להליך של פינוי מושכר בבית משפט, כמו כן בהנחה ולא ישלם ניתן לתבוע גם בסוגיה זו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שרון אלה כהן

מנהל הפורום: עו"ד שרון אלה כהן

בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותואר ראשון במשפטים. שותפה במשרד עו"ד אלה כהן עורכי דין העוסק בתחום המ
למידע נוסף

053-9378378 חיוג
הודעה

בעלי נכסים בין אם המדובר בנכס לצורכי מגורים או למטרות עסקיות, משכירים נכסים בשווי של מאות אלפי ולעיתים מיליוני שקלים לדיירים. לעיתים דיירים אלו מפרים את ההסכם בצורות שונות באופן שגורם נזקים לבעלי הנכסים, והדבר מצריך את פינויים. חשוב לדעת כי ההתנהלות מול חוזה שכירות הינה עניין משפטי מורכב מאין כמוהו. מחלוקות בנוגע לפרשנות הסכם שכירות והפרות חוזה למיניהם, מונחות חדשות לבקרים בפני הערכאות המשפטיות. ובמקרים רבים לאור הפרת החוזה מצריכים את פינויו של הדייר. אי לכך, מומלץ שלא להתנהל מול חוזה שכירות ללא קבלת ייעוץ משפטי. פורום פינוי דייר נפתח על מנת לספק מענה משפטי ראשוני לגולשים הזקוקים לסיוע בתחום זה.