בחוזה אין סעיף יציאה מוקדמת ובעל הבית רוצה שאצא - פורום פינוי שוכר

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 16:40, 20 בספטמבר 2016

  אתמול בעל הדירה התקשר ואמר שהוא רוצה שנפנה את הדירה. בחוזה אין סעיף יציאה מוקדמת ובעל הבית רוצה שאצא כדי שהוא יוכל לשפץ את הדירה ולהשכיר אותה במחיר גבוהה יותר. היום מצאתי דירה והודעתי לו, אני מסכים לשלם גם את שכר הדירה לחודש אוקטובר, הוא רוצה גם את נובמבר. מה אני יכול לעשות? מה מותר לו? כמה זמן מראש הוא צריך להגיד לי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שרון אלה כהן

  שרון אלה כהן, עו"ד,מנהל הפורום

  09:02, 22 בספטמבר 2016

  שלום רב,
  יש לבדוק בחוזה מה מועד הפינוי שמופיע, אם הוא דורש לפנות ונתן התראה של חודש אתה משלם עבור החודש שנתן התראה, השאלה מה נאמר לך בשיחה ? מתי עליך לפנות את הדיר?.
  חשוב לציין שגם חוזה שכירות עדיף תמיד להיוועץ עם עו"ד ולבדוק שכל הסעיפים שמיועדים להגן על המשכיר / שוכר מופיעים בחוזה וזה ימנע בעיות עתידיות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שרון אלה כהן

מנהל הפורום: עו"ד שרון אלה כהן

בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותואר ראשון במשפטים. שותפה במשרד עו"ד אלה כהן עורכי דין העוסק בתחום המ
למידע נוסף

053-9378378 חיוג
הודעה

בעלי נכסים בין אם המדובר בנכס לצורכי מגורים או למטרות עסקיות, משכירים נכסים בשווי של מאות אלפי ולעיתים מיליוני שקלים לדיירים. לעיתים דיירים אלו מפרים את ההסכם בצורות שונות באופן שגורם נזקים לבעלי הנכסים, והדבר מצריך את פינויים. חשוב לדעת כי ההתנהלות מול חוזה שכירות הינה עניין משפטי מורכב מאין כמוהו. מחלוקות בנוגע לפרשנות הסכם שכירות והפרות חוזה למיניהם, מונחות חדשות לבקרים בפני הערכאות המשפטיות. ובמקרים רבים לאור הפרת החוזה מצריכים את פינויו של הדייר. אי לכך, מומלץ שלא להתנהל מול חוזה שכירות ללא קבלת ייעוץ משפטי. פורום פינוי דייר נפתח על מנת לספק מענה משפטי ראשוני לגולשים הזקוקים לסיוע בתחום זה.