לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אבי

זוגיות עם תושבת רוסיה

בוקר טוב. לפני כשלושה חודשים הכרתי תושבת רוסיה דרך אתר הכרויות. לאחר התכתבויות ושיחות שהתגברו והפכו ליום יומיות היא הגיעה לפני כחודש לביקור ראשון בארץ, קיבלה אשרה כתיירת ושהתה אצלי שבועיים בהם הכרנו טוב יותר ואפשר לומר שהקשר שלנו חזק מאוד ורצינו לקחת מכאן צעד קדימה. עכשיו מבחינתנו היינו מעוניינים לקיים חיים משותפים כאן בארץ, ונשאלת השאלה מהי הדרך הכי טובה על מנת לא להיתקל בקשיים שמערימים לא אחת בנושא זה. ישנה האפשרות להינשא בקפריסין, וכן אני אוה אותה ולא אכפת לי להינשא לה כך. ואני יודע כי קיימת האפשרות להזמינה לכאן כבת זוג ואם נרצה לצאת אחר כך להינשא ולחזור. לפי הנוהל שקראתי של משרד הפנים לכל מקרה הם רוצים הוכחות לחיים משותפים ונשאלת השאלה איך אוכל לספק הוכחות כאלה שישכנעו אותם באמיתות המקרה שעה שהיינו יחד רק שבועיים פיזית על אף שהקשר בינינו נמשך יותר משלושה חודשים. האם להינשא ואז לגשת למשרד הפנים להזמין את אישתי? האם להזמינה כבת זוג דרך המשרד? או שעדיף פשוט שהיא תגיע כתיירת (בד"כ אפשר לקבל ויזה של 3 חודשים) ואז לפני תום האשרה לגשת ולבקש הארכת אשרה על בסיס חיים משותפים? אני אובד עצות ומפחד לעשות טעות שתעלה לנו ביוקר.

מיכאל דקר, עורך דין

שלום רב, הדרישה של משרד הפנים כי כניסה של אזרחית זרה אשר באה לישראל במטרה לחיות יחד עם בן הזוג הישראלי, היא כי הישראלי יזמין את חברותו / אשתו לישראל מראש. במקרה ואין אפשרות להראות חיים משותפים תחת קורת גג אחת, אז אפשר להראות הוכחות אחרות לקשר ביניכם, תמונות, שיחות סקייפ וכדומה. בכל מקרה בגלל הקשר היחסית קצר ביניכם לא ברור האם ההוכחות יספקו את פקידי משרד הפנים, בוודאי כי נישואים יעזרו אבל השאלה האם אתם בשלים למהלך כזה? בכל אופן כדאי להיוועץ עם עורך דין אשר עוסק בתחום טרם קבלת החלטות, לבדוק את מלוא האופציות שלכם על פי פרטי המקרה הספציפיים. בברכה והמשך יום טוב, מיכאל

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אזרחות ישראלית והסדרת מעמד של זרים בישראל