כיצד מגישים תביעה כנגד חברה בחוץ לארץ? - פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
 • תום

  נשלח ע"יתום 10:42, 11 בפברואר 2015

  ש ברשותי משתמש steam ששייך לחברת valve, שידועים במשחקים שלהם כמו half life וגם counterstrike, שזהו חשבון לפלטפורמת משחקים. לפני חודשיים, פרצו לחשבון שלי וגנבו פריטים ווירטואליים בסכום שנע בין 200 ל300 דולר סך הכל, דרך פעולת phishing (בעצם לינק שמוביל בכאילו לאתר לגיטימי אבל בעצם מחדיר סוג של סוס טרואיני במחשב שדרכו אפשר לפרוץ למחשב), זה כבר קרה לי בעבר והחזירו לי אותם בטענה שפעם הבאה הפעולה הזו לא תוכל לחזור על עצמה, הפעם אין לי מושג איך הם הצליחו לחדור, אבל עכשיו הרכוש הזה נגנב. יצרתי אתם קשר והם מתעקשים שהפעולה הזו לא ניתנת לשחזור, אבל שוב המשתמש שלי נגנב למרות שמערכת האבטחה שלהם עבדה על המחשב שלי (עובד על עיקרון שמי שמתחבר ממחשב אחר ומתחבר דרך המשתמש של המחשב הראשון צריך לקבל אישור דרך המחשב הראשון שעליו יש את המשתמש, והוא מקבל קוד סודי שדרכו אפשר לאפשר את המשך ההזדהות). כל מה שאני דורש הוא החזרת החפצים, האם יש עילה להגשת תביעה, מה ניתן לעשות ואיך עושים זאת. תודה. תום.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  12:36, 16 בפברואר 2015

  תום שלום,

  ראשית יש לקרוא בעיון את תקנון השימוש של האתר. לעיתים התקנון פותר אותם מאחריות למקרים כפי שציינת. במקרה ובכל זאת תרצה להגיש תביעה יהיה עליך להסתייע בעו"ד מקומי במדינה בה רשומה החברה.


  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.
 
המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד