תביעת אתרים על חוסר בנגישות (התאמה האתר למוגבלים) - פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
 • דובי

  נשלח ע"ידובי 15:54, 29 ביולי 2015

  שלום בעוד 3 חודשים הולך להסתיים תקופת ההסתגלות של אתרים כהכנה לנגישות למוגבלים ותכנס לתוקפה התקנה שמאפשרת לתבוע אתרים שלא הותאמו לנגישות עד 50,000 ש"ח ללא הוכחת נזק. שאלתי 1. האם כל אדם יכול להגיש תביעה על חוסר נגישות או רק אנשים מוגבלים 2. האם פסק הדין לפיצוי כספי שקובע השופט משולם לתובע או לגורם אחר 3. במקרה של הגשת תביעות רבות האם בית המשפט מתייחס לתביעות בצורה אחרת תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

  עו"ד אמיר פלמרי,מנהל הפורום

  13:01, 2 באוגוסט 2015

  דובי שלום,

  סעיף 35(א) לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), קובע כי מי שמספק "שירות ציבורי" או "מידע על אודות שירות ציבורי" באמצעות האינטרנט לכלל הציבור חייב לספק גם התאמת נגישות לשירות או למידע כך שלבעלי מוגבלויות תהיה יכולת להשתמש בשירותים ומידע אלו.

  הנושא עדיין לא עמד בבחינת הפסיקה ולפיכך קשה לאמוד כיצד יתייחס בית המשפט לתביעות מהסוג הנ"ל.

  כעיקרון, אדם מוגבל יוכל להגיש תביעה אזרחית בגין נזק כתוצאה מאתר לא נגיש (פיצוי יינתן גם ללא הוכחת נזק). במקרה של תביעות רבות, אני מניח כי ניתן יהיה להגיש תביעה ייצוגית בעניין.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.
 
המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד