היכן יש לרשום ולהגן על אפליקציה חדשה? - פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 17:33, 30 במאי 2016

  למנהל הפורום הנכבד שלום רב, אנו שותפים בשלב די מתקדם של אפליקציה די יחודית בנושא דייטינג. 1. היכן ואיך ניתן להגן עליה מהעתקות/ רישום סימן/ זכויות וכד'? 2. מה ניתן לעשות ברמה הבינ"ל במידה והדבר יתפוס תאוצה? בכבוד רב ותודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

  עו"ד אמיר פלמרי,מנהל הפורום

  14:23, 5 ביוני 2016

  אסף שלום,

  ניתן להגן על אפליקציה במגוון דרכים. במידה והאפליקציה כוללת אלמנטים טכנולוגיים, אזי ניתן לרשום פטנט על אותם אלמנטים. כמו כן, ניתן להגן על הלוגו על ידי רישום סימן מסחר. בנוסף, ישנם אלמנטים שונים באפליקציה אשר יכולים להיות מוגנים בזכויות יוצרים כגון עיצוב, פונטים וכד'.

  רישום פטנט (במידה ורלוונטי כאמור) ו/או סימן מסחר הינו עניין טריטוריאלי כלומר, עליך לבחור באיזה מדינה ברצונך לרשום הפטנט/סימן (בד"כ במדינות בהן להערכתך תהיה לכם פעילות עסקית). כיום ניתן לרשום סימן מסחר בהליך מהיר וזול יחסית במספר רב של מדינות דרך פרוטוקול מדריד.

  אני מציע לפנות לעו"ד שעוסק בתחום, להציג בפניו את הרעיון, ולקבל ביתר פירוט את מגוון האפשרויות העומדות בפניכם להגנה על האפליקציה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.
 
המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד