העתקה של מידע מאתר אחר האם זאת עבירה פלילית? - פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
  • דידי

נשלח ע"ידידי 10:39, 7 ביולי 2014

אם אני מעתיקה מידע מאתר מסוים ומשתמשת במידע אבל לא במלואו ולא באותו האופן שהוא כתוב באתר שממנו אני מעתיקה בעל האתר יכול לתבוע אותי ולהגיש נגדי תלונה במשטרה? כי הוא מאיים עליי שאני אוריד את מה שכתוב אצלי באתר ואם לא הוא יגיש נגדי תלונה על עבירה פלילית

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי,מנהל הפורום

14:30, 7 ביולי 2014

דידי שלום,

העתקה ופרסום של מידע אשר מוגן תחת זכות יוצרים מהווה הפרה. לגבי העונש, סעיף 56 לחוק זכויות יוצרים קובע כי בית המשפט רשאי, על פי בקשת התובע, לפסוק לתובע, בשל כל הפרה, פיצויים בלא הוכחת נזק בסכום שלא יעלה על 100,000 ₪. כמו כן, סעיפים 61 ו-62 לחוק זכויות יוצרים מפרטים את סוג העבירות אשר בגינן העונש הינו פלילי.
    את מציינת שאת מעתיקה חומר מאתר מסוים. ראשית, את יכולה לנסות להגיע עם בעל האתר להסדר כלשהו ולקבל את הסכמתו לפרסום החומר. במידה ולא קיבלת את הסכמתו, ובכפוף לאמור לעיל, רצוי להימנע מההעתקה ולהוריד את החומר כפי שנדרש בכדי לא להיות חשופה לתביעה.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.

המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים