קבלת הודעות ספאם במייל - פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
 • דור

  נשלח ע"ידור 12:26, 27 בספטמבר 2014

  שלום רב, קיבלתי בחצי שנה האחרונה 4 הודעות ספאם למייל שלי בנושא: "הזמנה לשבירת שיא גינס בצלילה", "תחרות צלילה באילת", "עולם הצלילה חוגג באילת". לעולם לא אישרתי קבלת הודעות פרסומיות אלו וכשרציתי לבטל הודעות אלו ע"י "הסרה מרשימת תפוצה" נתקלתי בתקלה באתר. 1. האם הודעות אלו הן מסחריות ונקראות ספאם? 2. התקנון, ניסיון ההסרה והשיחות עם חברה במייל מצולמות ומוסרטות. האם ניתן להקליט שיחה איתם? אשמח לתגובה תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  15:35, 30 בספטמבר 2014

  דור שלום,
  חוק התקשורת התשס"ח – 2008 מגדיר דבר פרסומת כ"מסר המופץ באופן מסחרי, שמטרתו לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך אחרת". בכפוף לחוק, חל איסור מפורש לפרסם דבר רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך פרסומת באמצעות, בין היתר, הודעה אלקטרונית, בלא קבלה מפורשת מראש של הנמען.
  לפני שנוקטים בפעולה מסויימת יש לבדוק אם אכן ניתן לקרוא להודעות שקיבלת "דואר זבל". האם ההודעות כללו, בין היתר, עידוד להוצאת כספים בדרך כזו או אחרת? האם נרשמת או הבעת את הסכמתך בעבר לקבל דואר מהשולח?
  לגבי הקלטת השיחה, במידה ואתה אחד מהצדדים לשיחה, אתה יכול להקליט את השיחה ללא ידיעת הצד השני. במידה ואינך אחד מהצדדים לשיחה אזי קיים חשש להאזנת סתר.
  מומלץ להתייעץ בפירוט עם עו"ד לפני נקיטת צעדים כלשהם.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהל הפורום יחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.
 
המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד