תשלום על רישום דרך אתר - פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 23:17, 30 בינואר 2014

  שלום, אמא שלי קיבלה מכתב מעורך דין במיצג חברה להעסקת שחקנים, לטענת החברה הם דורשים ממנה תשלום של 1000 ₪ על רישום להאח הגדול דרכם. לטענתם הסכום הנ״ל צבר חוב על אי תשלום, והיא מחויבת לשלם את הסכום ואם לא הנושא יגיע למשפט. לאחר בדיקה מול אמא שלי היא לא זוכר שנרשמה לאתר בנושא האח הגדול, לאחר שיחה שלה מול מזכירת העורך די הרישום בוצע ב 2009. בנוסף נאמר לאמא שלי שזה לא משנה מי רשם אותה לאתר, גם אם מדובר על ילד קטן או אדם שהיא מכירה היא מחויבת לשלם אני חייב לציין גם אם בוצע רישום או לא ע״י אמא שלי, לא קבלנו התראות על אי תשלום כזה או אחר מהחברה שהעורך דין מייצג. רציתי לברר את הם יכולים לשלוח מכתב תשלום חוב שכלל לא נשלח התראות בנושא, ואם מה לדעתך צריך לעשות בנושא? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

  עו"ד אמיר פלמרי,מנהל הפורום

  14:45, 2 בפברואר 2014

  טל שלום,

  לא ניתן לדעת מהפרטים שמסרת אם דרישת התשלום מוצדקת.

  ע"פ חוק ההתיישנות (תשי"ח 1958), התקופה שבה מתיישנת תביעה שלא הוגשה עליה תובענה הינה שבע שנים. תקופת התיישנות מתחילה ביום שבו נולדה עילת התובענה. במידה ודרישת התשלום מוצדקת ואכן בוצע רישום על ידי אימך בשנת 2009 כפי שנטען, ובמידה ואכן קיימת לחברה עילת תביעה כנגד אמך, אזי היא עדיין לא התיישנה ואין זה רלוונטי אם לא נשלחו אליכם התראות בנושא.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהל הפורום יחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.
 
המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד