תביעת מזונות רטרואקטיבית והוצאות מדור - פורום סכסוכים במשפחה

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 00:17, 29 בספטמבר 2014

  בהמשך לתשובה שהשבת לשאלה ששאלתי בענין מזונות. תעיין בשאלה ובתשובה. תשיב לי על השאלות הבאות: כשכתוב בתביעה לכל קטין מדור חלק יחסי 700 ש"חן. כשהכוונה למדור בלבד לא כולל החזקת מדור. האם הכוונה של המלים 700 ש"ח חלק יחסי לכל קטין הכוונה שבסך הכל תובעים 1,400 ש"ח כמדור עבור 2 הקטינים. האמא של הקטינים כרגע גרה אצל הוריה ולא משלמת שכירות. האם בכל זאת היא יכולה לתבוע סכומים אלה למרות שאין הוצאות בפועל על מדור. והאם בוודאות לא יכולה לתבוע זאת רטרואקטיבית מיום המנוח כי היא לא הוציאה סכומים אלה. אבקש שתתיחס בתשובתך האם יכולה לתבוע רטרואטקיבית. ובנפרד שתשובתך תתייחס האם היא יכולה לתבוע זאת מיום התביעה והלאה גם אם היא לא מוציאה כרגע הוצאות בפועל על מדור.

  השב
 • 08:19, 29 בספטמבר 2014

  משה שלום, כשכתוב חלק יחסי לכל קטין ככל הנראה מדובר בסך של 1,400 ₪ לשניהם.
  בנוגע להוצאות המדור יכולה לטעון כי עד שלא ישולם לה מדור אין ביכולתה לשכור דירה ולכן תובעת כבר כעת.
  בנוסף, אין חובה על הוריה לשאת בהוצאות מדור הקטינים.
  יחד עם זאת לא ראוי לפסוק מדור רטרואקטיבי כאשר בפועל לא היה הוצאות עבור המדור וככל הנראה ביהמ"ש במידה ויקבל את התביעה למדור יפסוק הוצאות מדור רק מהמועד ההחלטה או מהמועד בו קיימת הוצאה עבור המדור בפועל ולא כחיוב אחורה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יעקב שמשי

מנהל הפורום: עו"ד יעקב שמשי

בעל תואר במשפטים (LL.B) של האוניברסיטה העברית בירושלים, תואר ראשון בכלכלה של האוניברסיטה העברית ותוא
למידע נוסף

053-9374679 חיוג
הודעה
פורום זה ייתן מענה לשאלות הנוגעות לסכסוכים משפחתיים בין בני משפחה רחוקים וקרובים, סכסוכים בין בני זוג, מאבקי ירושה, אלימות במשפחה, עסקים משפחתיים, מחלוקות בין הורים לאחר הגירושין ועוד.