התלוננתי נגד בעלי על תקיפה, אבל בסוף השלמנו ואני רוצה לבטל את התלונה - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 01:32, 4 במרץ 2016

  שלום, לפני כמה ימים התלוננתי נגד בעלי על תקיפה, אבל בסוף השלמנו ואני רוצה לבטל את התלונה. במשטרה לא נותנים לי. איך אפשר לעזור לי?. ניסיתי לשכנע את החוקרת שזו הייתה אי הבנה, אמנם היה ויכוח סוער ומתוך כעס פניתי בתלונה למשטרה, אבל כבר במהלך הגשת התלונה החלטתי לחזור בי. מאותו רגע שום דבר לא עזר, החוקרת סירבה לבטל ואמרה לי שברור שזאת תסמונת האישה המוכה ועכשיו אני נבהלת מהתלונה וממשמעותה. בברכה טלי

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  יאיר רגב עורך דין פלילי,מנהל הפורום

  11:27, 6 במרץ 2016

  שלום טלי,
  חשוב להבין כי במשפט הפלילי כמעט ולא קיים מושג של "ביטול" או "משיכת" תלונה.
  הודעתך אשר נרשמה ע"י שוטר היא בדרך כלל הבסיס לחקירתה של עבירה פלילית. חקירת קרבן העבירה היא גם מרכזו של כתב האישום במידה ויוגש על ידי רשויות התביעה. יש לזכור כי גם ביטול תלונה במשטרה על ידי הקורבן ואפילו שאת בת זוגו, לא תתקבל באופן אוטומטי.
  ברגע שמוגשת תלונה במשטרה יש למשטרה סמכות לנהל חקירה בעניין ואף להעביר את תיק החקירה לרשויות התביעה תוך המלצה להגיש כתב אישום. גם במידה והאישה מגיעה למשטרה ומבקשת לבטל את התלונה, רשויות התביעה יחליטו כיצד והאם יש מקום לסגור את התיק.
  במידה והאישה תפנה למשטרה בבקשה לסגור את התיק כנגד בעלה, המשטרה אמורה לקחת ממנה הודעה נוספת ובה האישה תישאל, בדרך כלל, מה הסיבה האמיתית לרצונה לבטל את תלונה.
  גם אם תדגישי שאת מבקשת לבטל תלונה כי את מרחמת עליו וכי את סולחת לו – הדבר לא יביא, בדרך כלל, לסגירת התיק פלילי כנגד בן הזוג האלים, וזאת מכיוון שבמקרים אלה יש חשש כי האישה פועלת מתוך תלות רגשית או כלכלית בבעלה או מתוך לחץ של בני משפחתו ולכן מנסה להטיב את מצבו של הבעל (תסמונת האישה המוּכה).
  מכאן, שהבעיה לא פשוטה ומחייבת טיפול מקצועי של עו"ד פלילי מומחה

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.