צילום סירטון במקלחות הבנות בפנימיה - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • רעות

  נשלח ע"ירעות 18:22, 16 בספטמבר 2016

  שלום, אני רוצה להבין מה העבירה כאשר הבן שלי הציץ למקלחות הבנות בפנימיה והקליט זאת בנייד שלו. כאשר סיפר לי אמרתי לו מייד למחוק ושאסור לו להעביר לחבריו. הוא מתעקש שהבנות ראו וצחקו ולכן אין עבירה. מה נכון?? רעות

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  יאיר רגב עורך דין פלילי,מנהל הפורום

  18:42, 16 בספטמבר 2016

  שלום רעות,
  ראשית את צודקת.
  שנית, לידיעתך "חוק הסרטונים" אשר נכנס לתוקף ב- 8.1.2014, קובע כי פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם המתמקד במיניותו, וכן עריכה או שילוב של כל אחד מהם, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום - יהווה הטרדה מינית לפי החוק למניעת הטרדה מינית.
  הטרדה מינית מהווה גם עבירה פלילית וגם עוולה אזרחית, והעונש המרבי על פרסום תוכן מיני ללא הסכמה עומד על חמש שנות מאסר.

  צילום הסירטון מהווה עבירה פלילית נפרדת ונוספת. ברגע שאדם מצלם סרטון עם אופי מיני ללא הסכמת הצד השני, הוא מסתכן. ניתן לראות במעשיו גם מעשה מגונה. סעיף 348 בחוק העונשין קובע כי מעשה מגונה הוא מעשה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים. כלומר, כאשר המעשה המבוצע ללא הסכמה, מיועד לממש פנטזיה או ליצור סיפוק, אפשר שהוא ייחשב למעשה מגונה. החוק מונה מצבים שבהם המעשה ייחשב לחמור יותר, למשל ביצוע מעשה דומה לקטין.

  לגבי פרסום, במקרים המפורטים להלן בלבד, החוק קובע כי אין מדובר בעבירה:
  1.אם הפרסום נעשה בתום לב, בהתייחסות מרבית לנסיבות הפרסום, תוכנו, צורתו, היקפו ומטרתו;
  2.אם הפרסום נעשה למטרה כשרה;

  ייתכנו מצבים בהם אדם ייחשד בעבירה על חוק הגנת הפרטיות ובעבירה החדשה על החוק למניעת הטרדה מינית גם יחד. כך הוא במצב דברים בו הסרט/ההקלטה יכלול תכנים המתמקדים במיניותו של הנפגע ופרסום יפגע בהיבטים מהותיים נוספים של פרטיותו. כדוגמה, פרסום סרטון בו מצולמת אישה במקלחת, ובמסגרת הסרטון נצפה גופה העירום וכן מתקיימת שיחה בו היא מסגירה פרטים אישיים רגישים. בדוגמה זו, הפרסום עשוי להימצא כבעל קונטקסט מיני ופרטי גם יחד.

  אנחנו צריכים להבין שהפצה של סרטים ותמונות כאלה היא לא מעשי קונדס, הם עלולים להרוס חיים של אנשים ושל נערות צעירות, שחלקן מפתחות לאחר מכן רצון להתאבד או שהופכות בעל כורחן לכוכבות פורנו. זו תופעה מסוכנת שצריך לעקור מהשורש !!!
  ולכן הענישה מחמירה מאוד

  בכבוד רב,
  עו"ד פלילי יאיר רגב
  נייד: 054-6951781
  כתובת האתר: http://www.yairegev.co.il
  פייסבוק: https://www.facebook.com/yairegevadv/?pnref=lhc

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.