איך בודקים אם שם חברה תקין? - פורום הקמת חברה

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 13:22, 14 ביולי 2014

  אני עומד לפתוח חברה בתחום השיפוצים ורוצה לוודא שהשם שבחרתי לחברה תקין כי ראיתי שיש הרבה חברות עם שם דומה. איך ניתן לוודא מראש שהשם תקין?

  השב
 • 13:34, 14 ביולי 2014

  רמי שלום רב!

  בחירת שם חברה הוא עניין בעל חשיבות לא מבוטלת.
  פן אחד של העניין הוא בחירת שם בהיבט השיווקי - בכך לא נעסוק כאן אך מומלץ לתת לעניין זה את הדעת.
  כל חברה המאוגדת כחוק בישראל מקבלת שם ייחודי ומספר חברה (ח.פ) ייחודי וזו למעשה "תעודת הזהות" של החברה.
  במידה ומגישים לרשם החברות שם חברה אשר עשוי להידמות לשם חברה שכבר קיימת באופן שעלול לבלבל או להטעות - יידחה רשם החברות את רישום החברה ובמקרה כזה יש להגיש שם חדש.
  ניתן להימנע ממצב זה באמצעות בדיקה (ללא תשלום) של מאגר רשם החברות - להקיש את שם החברה הרצוי ולבחון האם קיימת חברה בשם המוצע.
  יחד עם זאת זוהי בדיקה ראשונית בלבד כיוון שכאמור גם שם דומה ולא זהה עלול להיפסל - ועל כן רצוי להגיש בעת רישום חברה חדשה מספר שמות שונים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שמעון סדגסי

מנהל הפורום: עו"ד שמעון סדגסי

משרד סדגסי ושות' ממוקם במגדלי עזריאלי בת"א ומשלב ידע ונסיון שנצבר במשך שנים רבות תוך התחדשות מתמדת ו
למידע נוסף

072-3103840 חיוג
הודעה

לא מספיק לחשוב על תכנית עסקית ולחלום על הצלחה כלכלית. פתיחת חברה הינה מהלך שיש בו היבטים משפטיים שונים וכמו כל מהלך עסקי אחר יש לתת לכך את הדעת ולתכנן זאת כראוי.
פורום פתיחת חברה נועד עבור כל מי שמתעניין בהקמת חברה וכן עבור יזמים ובעלי חברות ועסקים אשר מטבע הדברים זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי הנוגע למהלכים לפני הקמת החברה – הפרוצדורה של הקמת החברה והאופן המשפטי הראוי בו חברה אמורה להתנהל.
במסגרת הפורום נעסוק בהיבטים שונים של תהליך פתיחת חברה החל מנושאים כגון שם החברה והאופן בו הדבר נעשה ברשם החברות, דרכים שונות לפתיחת חברה ברשם החברות, תקנון החברה ומה עליו להכיל, פרוטוקול של אסיפת בעלי מניות של החברה, התנהלות מול הבנק בפתיחת חשבון בנק לחברה, דירקטורים ומשמעות העירבון המוגבל של חברה.
יש להדגיש כי הנושאים המועלים בפורום הינם לצורך מידע ראשוני בלבד. אין לראות בהם ייעוץ משפטי ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי מקצועי.