תכני פסק דין לפיו ההליך יימחק ומשמעותן - פורום ייצוג בבית משפט – ליטיגציה מסחרית-אזרחית

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 20:41, 30 בספטמבר 2014

  אם ייתכן שבפסק דין המורה על מחיקת ההליך, יקבע השופט קביעות שמשמעותן המשפטית הינה כי (למרות שההליך נמחק) עילות מסוימות ייחשבו כנדחות (ולא כנמחקות) ולכן בלתי ניתן יהיה לדון בהם מחדש ככל שההליך יפתח מחדש.

  השב
 • 21:59, 30 בספטמבר 2014

  אכן, הכל תלוי בפסיקת בית המשפט. קביעות מסויימות עשויות להקים מה שמכונה השתק פלוגתא, ולא יהיה ניתן לדון בהן.

  תגובה
 • 12:09, 1 באוקטובר 2014

  כאשר הסעד שנתבקש בהליך הינו לשלול סמכות הנתבעת (שהינה גוף ציבורי) להחליט לגבי זכאותו של התובע, ובפסק
  הדין השופט ציין כי הסמכות לקביעת הזכאות ושיעורה נתונה בידי הנתבעת על פי תקנונה של הנתבעת.
  האם זה יוצר השתק פלוגתא? ובמקרה של פתיחת התיק מחדש לא ניתן יהיה לדון מחדש בכך שיש לשלול את סמכות הנתבעת להחליט בדבר זכאות התובע?

  תגובה
 • 00:55, 2 באוקטובר 2014

  לצערי, קשה מאד להשיב לשאלתך על סמך הנתונים החלקיים. תמיד קיימת אפשרות לנסות ולשוב ולהתמודד עם קביעות משפטיות כאלה או אחרות. גם אם הסוגיה שציינת שנוסחה באופן מאד ספציפי יוצרת השתק פלוגתא, ניתן, למשל, לנסות ולתקוף את הוראת התקנון עצמה וכך "לעקוף" את השתק הפלוגתא, אבל כפי שציינתי בתחילת דבריי - מאד קשה להשיב על סמך נתונים חלקיים בלבד.
  בהצלחה

  תגובה

בכוונתך להגיש תביעה לבית המשפט? מתלבט מה לתבוע ואיזה סעד לבקש מבית המשפט? נתבעתם על ידי גורם כלשהו ואינכם יודעים מה לעשות כעת? במסגרת פורום זה, נבקש להשיב לשאלותיכם בכל הקשור עם ניהול תיק בבתי המשפט, החל מהשלב המקדמי ועד לשלביו הסופיים של התיק המשפטי, נבהיר מושגים משפטיים שונים, ונעמוד על אופן ניהול התביעה או ההגנה, הראיות הדרושות לשם הוכחת טענותיכם, אופן הצגתן ועוד.