לפי מה מחליטים האם התיק יוחזר לבית דין אזורי - פורום ייצוג בבית משפט – ליטיגציה מסחרית-אזרחית

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 18:13, 5 באוקטובר 2014

  על פסק הדין של בית הדין האזורי לעבודה, הוגש ערעור בבית הדין הארצי. במקרה והערעור (אשר הניח לפתחו של הארצי בקשה להכריע בבקשות וסעדים נוספים בהליך מהם בית הדין האזורי התעלם ) מתקבל , לפי מה מחליטים בארצי האם התיק יוחזר לבית הדין האזורי להמשך דיון, או האם ניתן להשאיר את התיק בבית הדין הארצי לצורך הכרעה ביתר הסעדים והבקשות? תודה

  השב
 • 05:31, 6 באוקטובר 2014

  שלום רב,
  מי שמחליט אם התיק נשאר להכרעה בבית הדין הארצי או מוחזר לאזורי, הוא בית הדין הארצי בלבד. לרוב, כאשר הוא סבור שיש צורך בהשלמת קביעה עובדתית, שטעונה בירור עובדתי נוסף, או שקיים צורך בבחינת ראיות שבסיבוב הראשון בית הדין האזורי לא התייחס אליהן, או שיש תורך בעריכת תחשיב נזק/פיצוי שמבוסס על ניתוח ראיות - ההוראה תהיה להחזיר את התיק לאזורי. לעומת זאת, אם השאלות בערעור הן לגבי פרשנות משפטית גרידא, בית הדין הארצי יכריע בערעור מבלי להחזיר את התיק לבית הדין האזורי.
  בהצלחה,

  תגובה

בכוונתך להגיש תביעה לבית המשפט? מתלבט מה לתבוע ואיזה סעד לבקש מבית המשפט? נתבעתם על ידי גורם כלשהו ואינכם יודעים מה לעשות כעת? במסגרת פורום זה, נבקש להשיב לשאלותיכם בכל הקשור עם ניהול תיק בבתי המשפט, החל מהשלב המקדמי ועד לשלביו הסופיים של התיק המשפטי, נבהיר מושגים משפטיים שונים, ונעמוד על אופן ניהול התביעה או ההגנה, הראיות הדרושות לשם הוכחת טענותיכם, אופן הצגתן ועוד.