בקשה לחייב את הצד השני בהוצאות המשפט בסיכומי כתב ערעור - פורום ייצוג בבית משפט – ליטיגציה מסחרית-אזרחית

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 16:28, 4 בדצמבר 2014

  1) בכתב הערעור (בארצי על פס"ד של האזורי) לא נתבקש לחייב הצד השני בהוצאות (פשוט נשכח). האם ניתן בסיכומים לבקש זאת? נניח מהטעם שכאשר לא נתבקש לא הייתה ידיעה כי בית הדין יחייב גם בהתדיינות פרונטלית אשר כרוכה בתשלום שכט עו"ד. 2) מאחר וכתב הערעור כתוב באון תמציתי ואין מאיפז "לחתוך" האם ניתן בסיכומים פשוט להעתיק את כתב הערעור, ולהוסיף עליו נניח דף או שניים שיפרטו את הרקע? 3) האם כאשר מורים על כך שהסיכום יוגש ב-10 עמודי מלל הכוננה היא שעל ה-10 הללו ניתן להוסיף גם נספחים. תודה על העזרה תודות על העזרה

  השב
 • 07:20, 5 בדצמבר 2014

  1. כן. ניתן בסיכומים לבקש לחייב בהוצאות.
  2. הדבר אפשרי, אולם נהוג בסיכומים להתייחס גם לדיון הפרונטלי אם היה, ולראיות שהוצגו במסגרתו, אם הוצגו.
  3. הנספחים היו אמורים להיות מצורפים לפני כן במסגרת תיק מוצגים, אולם מכל מקום, אם יש נספח או אסמכתה (כמו פסק דין אחר) שמצרפים, אותו נספח לא נספר בעמודים שנקצבו. כלומר, הם בנוסף לעשרה עמודים.

  בהצלחה,

  תגובה

בכוונתך להגיש תביעה לבית המשפט? מתלבט מה לתבוע ואיזה סעד לבקש מבית המשפט? נתבעתם על ידי גורם כלשהו ואינכם יודעים מה לעשות כעת? במסגרת פורום זה, נבקש להשיב לשאלותיכם בכל הקשור עם ניהול תיק בבתי המשפט, החל מהשלב המקדמי ועד לשלביו הסופיים של התיק המשפטי, נבהיר מושגים משפטיים שונים, ונעמוד על אופן ניהול התביעה או ההגנה, הראיות הדרושות לשם הוכחת טענותיכם, אופן הצגתן ועוד.