הגרושה רוצה חצי מהפנסיה עכשיו - פורום מוניטין ונכסי קריירה בגירושין

שאלה חדשה
  • מוטי

נשלח ע"ימוטי 10:23, 30 באוגוסט 2016

לפי הסכם הגירושין אשתי זכאית לחצי מהפנסיה שלי אבל אם אני אפתח את הפנסיה עכשיו אני אפסיד הרבה כסף והיא רוצה את הכסף עכשיו. מה האופציות שעומדות בפניי?

השב
  • מנהל הפורום:ד"ר רון קדם

ד"ר רון קדם,מנהל הפורום

23:03, 30 באוגוסט 2016

מוטי שלום.
    אינך חייב לתת מה שלא נזיל. יתר על כן, "חוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, התשע"ד–2014" מסדיר את העברת חלקה של בת זוגתך לשעבר בפנסיה שלך, מבלי שתפסיד דבר. אם מדובר בקרן פנסיה ותיקה או בפנסיה תקציבית והיא תדרוש חלוקה לפי החוק עם קיצבת שארים. ההפחתה של 2.8% תחול על שניכם באופן שווה. אך הקצבה לא תפגע.. אם היא תלך לעולמה - הקצבה תחזור אליך במלואה.
    אם מדובר בפנסיה צוברת כספים - היא תפוצל על ידי הקופה. אתה תישאר עם חלקך ועם יחס ההמרה המקורי ללא פגיעה. לה תפתח קופת פנסיה בתנאים חדשים פחותים יותר. קצבתה תקטן משום יחס המרה גבוה, פחות טוב, המותאם לגילה, למינה ולמועד הצטרפותה.

תגובה

מנהל הפורום: ד"ר רון קדם

סטטיסטיקאי ואקטואר, מומחה במתן ייעוץ ועריכת חישובים אקטואריים ומשמש מומחה לבתי משפט באיזון נכסים עבו
למידע נוסף

072-3267135 חיוג
הודעה

בתקופת הקשר הזוגי, רוכשים בני הזוג נכסים מסורתיים כגון דירה מכונית וחסכונות בנתיבי השקעה שונים, בעת משבר הגירושין עסוקים בני הזוג בחלוקת הרכוש שנצבר, יש שיפנו לגישור לצורך עריכת הסכם ויש שיגישו תביעה רכושית לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, חשוב לתת את הדעת לכך שקיימים עוד נכסים ברי איזון בין בני הזוג.
לאורך השנים הכירו בתי המשפט גם ב-" נכסי העתודה הכלכלית של המשפחה" אשר כוללים מוניטין, זכויות פנסיה, נכסי פרישה, כושר השתכרות ונכסי הקריירה אחרים כנכסים ברי איזון בין בני זוג לעת גירושין.  במסגרת הפורום נעסוק בסוגיות השונות והמורכבות הקשורות בנכסי העתודה הכלכלית של המשפחה נציע פתרונות שונים לאופן חלוקת הנכסים בעת משבר הגירושין.