תיאום הכנסות ישראל וחו"ל - פורום ייצוג ברשויות המס

שאלה חדשה
 • אפרים

  נשלח ע"יאפרים 09:59, 15 במרץ 2016

  שלום רב למנהל הפורום, אני יועץ עצמאי בעל הכנסות בישראל ונכנסה לי עבודה חדשה לייעוץ באירופה. אשמח להכוונה ראשונית או טיפ כיצד לתאם מס במצבים אלו? אלפי דולרים בחודש הכנסה עתידית חדשה מהייעוץ באירופה. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ורו"ח יוסי ישועה

  עו"ד ורו"ח יוסי ישועה,מנהל הפורום

  15:50, 18 במרץ 2016

  אפרים שלום,
  בכדי לתכנן ולהיערך בצורה מיטבית למצב יש לבחון לעומק הנסיבות הספציפיות, לרבות- מספר הימים שתשהה בחו"ל לצורך מתן השירות, המדינות בהן יינתן השירות, סוג השירות, סוג הלקוחות, האם יש קשר בין הלקוחות בחו"ל ללקוחות בישראל, מי יהיה מעורב במתן השירות וכיוצא בזה.
  בעיקרון, יש לתת התייחסות לשני היבטים עיקריים -
  מס הכנסה - בהתאם לגובה ההכנסות, ניתן לשקול מעבר לפעילות באמצעות חברה, כך שהרווחים ימוסו במס חברות בלבד (כיום 25%), כל עוד לא נמשכו כדיבידנד. בנסיבות המתאימות, ניתן לשקול פעילות באמצעות חברה זרה.
  מס ערך מוסף - לאור העובדה שמדובר בייעוץ בחו"ל, יש לבחון אם ניתן לסווג את השירותים הניתנים על ידך, כשירותים החייבים במע"מ בשיעור אפס, בהתאם לחוק מע"מ. במידה וכן, המשמעות היא כי לא ישולם מע"מ על השירותים, וניתן יהיה לדרוש מע"מ תשומות שהוצאו לצורך מתן השירותים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ורו"ח יוסי ישועה

מנהל הפורום: עו"ד ורו"ח יוסי ישועה

בוגר המחלקה המקצועית בנציבות מס הכנסה. עבד כמפקח בחוליית חברות בפקיד שומה גוש דן, כרפרנט מקצועי בפקי
למידע נוסף

077-9968285 חיוג
הודעה

מטרת הפורום מתן מענה לשאלות בנושאי מס הכנסה ומע"מ לחברות, עצמאיים, רואי חשבון, עורכי דין, יועצי מס, מתן ידע פרקטי שנצבר במשך שנות עבודה רבות ברשות המיסים.

טיפול ממוקד בזמן אמת תוך ראייה אינטגרטיבית הן של צרכי הלקוח והן מגבלות רשויות המס השונות, יכול לחסוך ללקוח הן בעלויות כספיות ניכרות והן במשך ההתנהלות מול רשויות המס.