רוצה להתגרש אחרי ניסיונות של שלום בית - פורום שלום בית

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 10:46, 27 במאי 2015

  אני נשוי 8.5 שנים עם שני ילדים קטנים. אני ואשתי ניסינו כמה וכמה פעמים ללכת עפ"י שלום בית ובכל פעם הניסיונות כשלו. אני עזבתי את הבית בתקווה שזה יעזור במקביל להליך של שלום בית. אני מעוניין להתחיל תהליך של גירושין ואשתי לא החליטה עדיין והיא גוררת אותי ומושכת זמן אני רוצה לחתוך. האם אני צריך לפנות לבית דין לענייני משפחה או בית דין רבני כדי לזרז את התהליך של הגירושין? בבית דין רבני יכפו עליה להתגרש?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  11:11, 27 במאי 2015

  בני שלום,

  ראשית תביעת גירושין ניתן להגיש רק בבית הדין הרבני. בבית משפט לענייני משפחה ניתן לנהל הליכים אחרים שקשורים לגירושין כגון חלוקת רכוש, זאת במידה ואתה לא מעוניין לדון בנושאין אלה בבית הדין הרבני.

  השאלה אם בית הדין הרבני יכפה או לא יכפה על אשתך להתגרש תלויה בסיבות לרצונך בגירושין, בטענותיה של אשתך ועוד. אם אתה בטוח שיחסיכם הגיעו לסיומם ושאין עוד טעם לנסות שלום בית, מומלץ כי תפנה לעו"ד המתמחה בתחום, שכן לאור תיאורך אם תפעל ללא הדרכה מקצועית אתה עלול למצוא עצמך במצב בו אשתך מסרבת לקבל ממך גט במשך שנים ארוכות ואתה תיאלץ לשלם מזונות אישה.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

מטרתו של פורום זה הינה לסייע לזוגות אשר עומדים בפני הליך גירושין שלא בלב שלם, ומתלבטים באשר לעתידם הזוגי ולאפשרות המשך החיים המשותפים.

כמו כן הפורום יספק מענה משפטי  לשאלות העולות במהלך הליכי הגירושין באשר להשפעתה של תביעה לשלום בית על ההליכים בבית הדין הרבני, משמעותם של הסכמי שלום בית ולחילופין גירושין, מה קורה במצבים בהם רק אחד מהצדדים חפץ בשלום בית ועוד.