מכרתי את דירתי ובחוזה המכר סעיף לא ברור - פורום עסקאות מכר של דירות למגורים

שאלה חדשה
 • נילי

  נשלח ע"ינילי 07:44, 12 באוקטובר 2015

  שלום רב, אני מכרתי את דירתי ובחוזה המכר רשום כי המוכר ( להלן אני) אינו יכול לעשות כל פעולה משפטית מרגע חתימת חוזה זה. מסירת הדירה לקונה על פי החוזה הינה רק בעוד שנה. האם זה אומר שבמשך השנה הזאת אין לי אפשרות להשכיר אותה אף על פי שהדירה עדין בבעלותי ובחזקתי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

  עו"ד עמית דביר,מנהל הפורום

  07:49, 12 באוקטובר 2015

  לפי הניסוח אכן אי אפשר להשכיר כי ודאי שזו פעולה משפטית.
  יחד עם זאת, כדאי לפנות לעורכי הדין שבעסקה וייתכן שניתן יהיה להגיע להסכמות בעניין זה שמצד אחד לא יפגעו בזכות שלך להפיק תשואה מהדירה ומצד שני יבטיחו שהקונה יקבל את הדירה כפי שהיא בטרם השכרתה.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

מנהל הפורום: עו"ד עמית דביר

הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9971348 חיוג
הודעה

אדם מן היישוב מבצע מעט מאד עסקאות נדל"ן בחייו, בדר"כ ניתן לספור אותן על יד אחת. 

לכן, כל אדם שבכוונתו לקנות או למכור דירת מגורים נכנס למעשה לאחת העסקאות הגדולות שהוא עומד לבצע בחייו. 

תחום המקרקעין סבוך ומורכב שמומחיות בו נרכשת לאורך שנים. ככל שיהיה בידיו של  הקונה או המוכר, ובעיקר אצל עורכי דינם, מידע רב יותר לגבי העסקה, כך תהיה העסקה תהיה טובה יותר, וחשוב לא פחות הצדדים ניתן יהיה למנוע "תאונה משפטית" אפשרית. 

בפורום זה ננסה לענות בתמצית על שאלותיכם הנוגעות לקניה ומכירה של דירות מגורים, יד שניה או חדשות, נעמוד על תמרורי האזהרה הרבים שעל כל קונה או מוכר דירת מגורים לשים לב אליהם, לרבות השיקולים שיש לשקול בטרם כניסה לביצוע העסקה.

התשובות בפורום הינן למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. התשובות נכונות למועד כתיבתם בלבד, נכונותם עלולה להשתנות מעת לעת, ואין להסתמך עליהן.