חלון שנשבר לאחר מסירת דירה שנמכרה - פורום עסקאות מכר של דירות למגורים

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 11:06, 9 בנובמבר 2015

  שלום, יום לאחר מסירת דירתי לקונה וקבלת תשלום מלא, הקונה פתחה חלון בחדר השינה ולאחר מספר שעות ציר החלון נשבר והחלון נפל. אני כמובן לא יכלתי לצפות את שבירת הציר ולכן לא יכלתי לדעת על כך לפני המכירה או המסירה. ביום המסירה החלון היה כמובן מחובר למקומו. עתה היא תובעת אותי בהחלפת החלון שנשבר והחלפת חלון דומה מהחשש שגם הוא יישבר. ציינה גם שאיש המקצוע שהזמינה וביצע את העבודה אמר שהחלונות לא בתקן. החלון מקורי מהקבלן ואיש המקצוע להערכתי לא בדק מול הקבלן או היצרן את תקן החלון. עורכי הדין כמובן חלוקים בדעתם, שלי טוען שאין זה באחריותי, ושלה טוענת שזו באחריותי המלאה. עתה הקונה גוררת אותנו לתביעות קטנות. אשמח לקבל את דעתכם בעניין. תודה !

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

  עו"ד עמית דביר,מנהל הפורום

  15:29, 9 בנובמבר 2015

  קשה להביע דעה מבלי לראות את הסכם המכר, אבל בהנחה שהמכירה היא as is והחלון אכן לא היה שבור במסירת הדירה ונמסר כפי שהיא ראתה אותו כשסגרה על רכישת הדירה, אני לא רואה איזושהי עילה שיש לקונה כנגדך.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

מנהל הפורום: עו"ד עמית דביר

הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9971348 חיוג
הודעה

אדם מן היישוב מבצע מעט מאד עסקאות נדל"ן בחייו, בדר"כ ניתן לספור אותן על יד אחת. 

לכן, כל אדם שבכוונתו לקנות או למכור דירת מגורים נכנס למעשה לאחת העסקאות הגדולות שהוא עומד לבצע בחייו. 

תחום המקרקעין סבוך ומורכב שמומחיות בו נרכשת לאורך שנים. ככל שיהיה בידיו של  הקונה או המוכר, ובעיקר אצל עורכי דינם, מידע רב יותר לגבי העסקה, כך תהיה העסקה תהיה טובה יותר, וחשוב לא פחות הצדדים ניתן יהיה למנוע "תאונה משפטית" אפשרית. 

בפורום זה ננסה לענות בתמצית על שאלותיכם הנוגעות לקניה ומכירה של דירות מגורים, יד שניה או חדשות, נעמוד על תמרורי האזהרה הרבים שעל כל קונה או מוכר דירת מגורים לשים לב אליהם, לרבות השיקולים שיש לשקול בטרם כניסה לביצוע העסקה.

התשובות בפורום הינן למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. התשובות נכונות למועד כתיבתם בלבד, נכונותם עלולה להשתנות מעת לעת, ואין להסתמך עליהן.