פיצויים עקב איחור של 7 חודשים בקבלת הדירה - פורום עסקאות מכר של דירות למגורים

שאלה חדשה
  • אביב

נשלח ע"יאביב 08:46, 10 בדצמבר 2015

שלום אנו רכשנו דירה מקבלן לפני שנה וחצי בחוזה כתוב שההינו צריכים לקבל את הדירה ב30/05/2015 עד עכשיו עדיין לא קיבלנו את הדירה וזה כנראה יהיה החודש בררתי עם הקבלן על פיצויים ונאמר לי שהם מוגנים מגיע להם חודשיים ע"פ החוזה +3 חודשים שחתמתי לקבלן המבצע על שינויים שעשיתי בדירה (חשוב לציין שאני לא חשבתי באותו הרגע על הזמן שהחתימו אותי וגם לא אמרו לי שמחתימים אותי על 3 חודשים זה פשוט הופיע שם ואני כמו פתי חתמתי ) בנוסף הוא הכניס לי את המלחמה/מבצע צוק איתן שהיה השנה וכך הוא הגיע לזה שלה מגיע לי כלום אבקש את דעתך בנושא תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

עו"ד עמית דביר,מנהל הפורום

15:38, 14 בדצמבר 2015

חודשיים על פי חוק זה נכון, 3 חודשים איחור בשל שינויים נראה לי זמן ארוך מאד אבל זה תלוי איזה שינויים בוצעו. בכל מקרה אם חתמת על 3 חודשים הרי שטענות על לא ידעתי לא קראתי כנגד חתימה הן טענות לא קלות להוכחה. לגבי צוק איתן - אי אפשר לחוות דעה ללא נתונים נוספים.

בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

מנהל הפורום: עו"ד עמית דביר

הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9971348 חיוג
הודעה

אדם מן היישוב מבצע מעט מאד עסקאות נדל"ן בחייו, בדר"כ ניתן לספור אותן על יד אחת. 

לכן, כל אדם שבכוונתו לקנות או למכור דירת מגורים נכנס למעשה לאחת העסקאות הגדולות שהוא עומד לבצע בחייו. 

תחום המקרקעין סבוך ומורכב שמומחיות בו נרכשת לאורך שנים. ככל שיהיה בידיו של  הקונה או המוכר, ובעיקר אצל עורכי דינם, מידע רב יותר לגבי העסקה, כך תהיה העסקה תהיה טובה יותר, וחשוב לא פחות הצדדים ניתן יהיה למנוע "תאונה משפטית" אפשרית. 

בפורום זה ננסה לענות בתמצית על שאלותיכם הנוגעות לקניה ומכירה של דירות מגורים, יד שניה או חדשות, נעמוד על תמרורי האזהרה הרבים שעל כל קונה או מוכר דירת מגורים לשים לב אליהם, לרבות השיקולים שיש לשקול בטרם כניסה לביצוע העסקה.

התשובות בפורום הינן למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. התשובות נכונות למועד כתיבתם בלבד, נכונותם עלולה להשתנות מעת לעת, ואין להסתמך עליהן.