מכירת נכס עם יחידה נפרדת שלא דווחה עד כה - פורום עסקאות מכר של דירות למגורים

שאלה חדשה
 • גרשון

  נשלח ע"יגרשון 11:18, 5 ביוני 2016

  למנהל הפורום שלום, ברשותנו בית פרטי באיזור רעננה. צמוד לבית הפרטי קיים איזור נוסף, עליו עד היום לא דיווחנו עליו (בניה פרטית ללא היתר). היחידה הנפרדת היא בת 2 חדרים וחצי, מקלחון וכד'. הבנייה נעשתה בשנת 1988. איך היית ממליץ לנו לנהוג כעת כאשר אנו שוקלים מכירת הנכס כולו? מבחינת רוכש עתידי, רישום בטאבו וכד'

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

  עו"ד עמית דביר,מנהל הפורום

  12:19, 5 ביוני 2016

  כמובן שדרך המלך היא להכשיר את חריגת הבניה ורק אז למכור את הנכס כולו, אולם זה לוקח הרבה זמן ואין מספיק נתונים כדי לדעת האם בכלל ניתן להכשיר את החריגה.
  במקרים מסויימים ניתן למכור נכס עם חריגות בניה אך מדובר בסוגיה מורכבת תלויית מו"מ משפטי ומסחרי בין המוכר והקונה, במסגרתו הצדדים מחלקים ביניהם את הסיכונים והסיכויים.
  מה שבטוח, צריך לבצע את העסקה עם עו"ד מקרקעין שיש לו ניסיון בביצוע עסקאות דומות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

מנהל הפורום: עו"ד עמית דביר

הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9971348 חיוג
הודעה

אדם מן היישוב מבצע מעט מאד עסקאות נדל"ן בחייו, בדר"כ ניתן לספור אותן על יד אחת. 

לכן, כל אדם שבכוונתו לקנות או למכור דירת מגורים נכנס למעשה לאחת העסקאות הגדולות שהוא עומד לבצע בחייו. 

תחום המקרקעין סבוך ומורכב שמומחיות בו נרכשת לאורך שנים. ככל שיהיה בידיו של  הקונה או המוכר, ובעיקר אצל עורכי דינם, מידע רב יותר לגבי העסקה, כך תהיה העסקה תהיה טובה יותר, וחשוב לא פחות הצדדים ניתן יהיה למנוע "תאונה משפטית" אפשרית. 

בפורום זה ננסה לענות בתמצית על שאלותיכם הנוגעות לקניה ומכירה של דירות מגורים, יד שניה או חדשות, נעמוד על תמרורי האזהרה הרבים שעל כל קונה או מוכר דירת מגורים לשים לב אליהם, לרבות השיקולים שיש לשקול בטרם כניסה לביצוע העסקה.

התשובות בפורום הינן למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. התשובות נכונות למועד כתיבתם בלבד, נכונותם עלולה להשתנות מעת לעת, ואין להסתמך עליהן.