מכירת שתי דירות שהתקבלו בירושה - פורום עסקאות מכר של דירות למגורים

שאלה חדשה
 • שאול

  נשלח ע"ישאול 12:46, 6 ביולי 2015

  יש לי 2 דירות שקיבלתי בירושה ואני רוצה למכור את 2 הדירות. מה יותר כדאי מבחינת המיסוי? למכור קודם אחת ואחר כך את השנייה והאם יש חשיבות לפרק הזמן בין מכירה למכירה או שכדאי לנסות למכור את שתיהן במקביל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

  עו"ד עמית דביר,מנהל הפורום

  10:23, 14 ביולי 2015

  שאול שלום,

  תכנון המס במכירת דירות ירושה הוא מורכב, ותלוי בהרבה גורמים כמו מה יחס ההורשה בין המוריש ליורש, האם למוריש היו עוד דירות והאם הוא היה זכאי לפטור, מהם אחוזי ההחזקה בדירות שהתקבלו בירושה, וכן מהי היסטוריית המכירות של היורש עצמו שמבקש למכור.

  לכן, מה שדרוש לך היא בדיקה ספציפית של כל הנתונים הללו, ולאור האמור להגיע להחלטה כיצד אפשר לתכנן את תשלום המס הנמוך ביותר.

  כמובן שהנך יכול לפנות אלי אישית להמשך התייעצות.


  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

מנהל הפורום: עו"ד עמית דביר

הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9971348 חיוג
הודעה

אדם מן היישוב מבצע מעט מאד עסקאות נדל"ן בחייו, בדר"כ ניתן לספור אותן על יד אחת. 

לכן, כל אדם שבכוונתו לקנות או למכור דירת מגורים נכנס למעשה לאחת העסקאות הגדולות שהוא עומד לבצע בחייו. 

תחום המקרקעין סבוך ומורכב שמומחיות בו נרכשת לאורך שנים. ככל שיהיה בידיו של  הקונה או המוכר, ובעיקר אצל עורכי דינם, מידע רב יותר לגבי העסקה, כך תהיה העסקה תהיה טובה יותר, וחשוב לא פחות הצדדים ניתן יהיה למנוע "תאונה משפטית" אפשרית. 

בפורום זה ננסה לענות בתמצית על שאלותיכם הנוגעות לקניה ומכירה של דירות מגורים, יד שניה או חדשות, נעמוד על תמרורי האזהרה הרבים שעל כל קונה או מוכר דירת מגורים לשים לב אליהם, לרבות השיקולים שיש לשקול בטרם כניסה לביצוע העסקה.

התשובות בפורום הינן למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. התשובות נכונות למועד כתיבתם בלבד, נכונותם עלולה להשתנות מעת לעת, ואין להסתמך עליהן.