מה הפרוצדורה לקבלת הסכמה מהמנהל ? - פורום עסקאות מכר של דירות למגורים

שאלה חדשה
 • מוני

  נשלח ע"ימוני 11:41, 31 ביולי 2015

  במידה ונדרשת הסכמה מהמנהל לביצוע עסקה כדוגמת בשל היות הרוכש תושב חוץ ואו במקרה ומופיע בנסח שצריך הסכמה , מה הפרוצדורה . איזה מסמכים יש להגיש ותוך כמה זמן ניתנת תשובה ? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

  עו"ד עמית דביר,מנהל הפורום

  08:35, 2 באוגוסט 2015

  מוני שלום,

  למינהל שי פרוצדורות שונות לגבי סוגי דירות שונות (רישום בטאבו, חברה משכנת, היעדר חברה משכנת, בניה רוויה, צמוד קרקע וכו'). אני מפנה אותך לאתר שלהם שהינו די מסודר, תוכל לראות שם איזה מסמכים יש להגיש לצורך קבלת הסכמה.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

מנהל הפורום: עו"ד עמית דביר

הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9971348 חיוג
הודעה

אדם מן היישוב מבצע מעט מאד עסקאות נדל"ן בחייו, בדר"כ ניתן לספור אותן על יד אחת. 

לכן, כל אדם שבכוונתו לקנות או למכור דירת מגורים נכנס למעשה לאחת העסקאות הגדולות שהוא עומד לבצע בחייו. 

תחום המקרקעין סבוך ומורכב שמומחיות בו נרכשת לאורך שנים. ככל שיהיה בידיו של  הקונה או המוכר, ובעיקר אצל עורכי דינם, מידע רב יותר לגבי העסקה, כך תהיה העסקה תהיה טובה יותר, וחשוב לא פחות הצדדים ניתן יהיה למנוע "תאונה משפטית" אפשרית. 

בפורום זה ננסה לענות בתמצית על שאלותיכם הנוגעות לקניה ומכירה של דירות מגורים, יד שניה או חדשות, נעמוד על תמרורי האזהרה הרבים שעל כל קונה או מוכר דירת מגורים לשים לב אליהם, לרבות השיקולים שיש לשקול בטרם כניסה לביצוע העסקה.

התשובות בפורום הינן למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. התשובות נכונות למועד כתיבתם בלבד, נכונותם עלולה להשתנות מעת לעת, ואין להסתמך עליהן.