לפני דיון משמעתי - פורום דין משמעתי

שאלה חדשה
 • נטע

  נשלח ע"ינטע 09:54, 6 ביולי 2015

  אני עובדת במשרד ממשלתי ונתתי באופן חד פעמי אישור לבן משפחה שלי מהמשרד שלי למרות שאני לא מוסמכת רשמית לתת אישור כזה. השעו אותי כרגע מהתפקיד ואני מחכה למועד של דיון משמעתי שאני יזומן אליו. האם יש משהו שאני יכולה לעשות לפני הדיון כדי להציל את עצמי?

  השב
 • 13:26, 6 ביולי 2015

  נטע שלום רב!
  מהפנייה שלך לא ברור מה האישור ומה ההליך שקדם להשעיה. ככלל, טרם השעיה יש מקום לשימוע וזכותו של אדם להגיע לשימוע מלווה בעורך דין. גם נושא הדיון המשמעתי הוא דבר שיש להתכונן לקראתו כהלכה.
  אני ממליץ לא להתמודד לבד עם ההליך. ייתכן שפגמים שנפלו בהליך כגון שימוע לקוי לקראת השעיה יכולים לסייע לך בהמשך הדרך.
  את מוזמנת ליצור קשר איתי או עם כל עו"ד שבקיא בתחום המשמעת להמשך ייעוץ.
  בהצלחה
  גונן בן יצחק, עו"ד

  תגובה

הדין המשמעתי בשירות המדינה שונה מהליכים משפטיים אחרים. מצד אחד הוא קרוב במהותו לדיני העבודה, בעיקר משום שבמסגרתו עומד לדין עובד בשירות המדינה בבית דין של מקום העבודה שלו אולם ההליכים עצמם קרובים למעשה לדין הפלילי. ההליכים בפני בית הדין מתנהלים לפי סדרי דיון, שנקבעו בתקנות שירות המדינה (משמעת) (סדרי הדין של בית הדין), התשכ"ג – 1963 והוראות נוספות ומשלימות הדרושות למען קיומו של הליך הוגן וצודק, שמיושמות במהלכו של הדיון המשפטי, על בסיס פסיקתם, של בית המשפט העליון, ובית הדין. עובד אשר כנגדו נפתח הליך משמעתי במסגרת עבודתו - מוצא עצמו לא אחת מבודד מסביבתו וחבריו לעבודה, סיטואציה שמובילה רבים לעשות משגים קשים אשר כרוכים לעיתים באיבוד זכויות במסגרת העבודה ואף לפיטורין.

בפורום נעסוק בסוגיות שונות של הדין המשמעתי, כיצד לנהוג ולהתכונן להליכים השונים.

יש להדגיש כי המידע העולה בפורום אינו בא במקום ייעוץ מקצועי מעורך דין/עורכת דין המצויים בתחום.