ערעור על הרשעה בבית דין משמעתי - פורום דין משמעתי

שאלה חדשה
 • מאור

  נשלח ע"ימאור 07:46, 15 ביולי 2015

  שלום רב, הורשעתי בבית דין משמעתי ואני רוצה לערער על ההרשעה. אין לי עו"ד אני ייצגתי את עצמי בדיון. איך אני מערער?

  השב
 • 13:59, 16 ביולי 2015

  מאור שלום רב

  מבלי לדעת מתי הייתה ההרשעה ובהנחה שהדבר אירע ממש לאחרונה יש לקחת בחשבון כי קיים זמן מוגבל לערער. אני ממליץ לך בחום להתייעץ עם עו"ד הבקיא בתחום שידריך אותך וילווה אותך בהליך הערעור כיוון שערעור משמעתי כמו כל ערעושפטי אחר מגלם בחובו פרוצדורה שבדרך כלל אינה מוכרת למי שאינו בקיא בתחום המשפטי.
  הרשעה משמעתית יש לה השלכות שונות הן על ההווה התעסוקתי והכלכלי וחמור מכך גם על העתיד ולכן נכון יהיה מבחינתך להתייעץ עם גורם משפטי מוסמך.
  בברכה
  גונן בן יצחק, עו"ד

  תגובה

הדין המשמעתי בשירות המדינה שונה מהליכים משפטיים אחרים. מצד אחד הוא קרוב במהותו לדיני העבודה, בעיקר משום שבמסגרתו עומד לדין עובד בשירות המדינה בבית דין של מקום העבודה שלו אולם ההליכים עצמם קרובים למעשה לדין הפלילי. ההליכים בפני בית הדין מתנהלים לפי סדרי דיון, שנקבעו בתקנות שירות המדינה (משמעת) (סדרי הדין של בית הדין), התשכ"ג – 1963 והוראות נוספות ומשלימות הדרושות למען קיומו של הליך הוגן וצודק, שמיושמות במהלכו של הדיון המשפטי, על בסיס פסיקתם, של בית המשפט העליון, ובית הדין. עובד אשר כנגדו נפתח הליך משמעתי במסגרת עבודתו - מוצא עצמו לא אחת מבודד מסביבתו וחבריו לעבודה, סיטואציה שמובילה רבים לעשות משגים קשים אשר כרוכים לעיתים באיבוד זכויות במסגרת העבודה ואף לפיטורין.

בפורום נעסוק בסוגיות שונות של הדין המשמעתי, כיצד לנהוג ולהתכונן להליכים השונים.

יש להדגיש כי המידע העולה בפורום אינו בא במקום ייעוץ מקצועי מעורך דין/עורכת דין המצויים בתחום.