עברו שנתיים מאז החתימה למתווך - פורום תיווך נדל"ן

שאלה חדשה
  • חיים

נשלח ע"יחיים 08:41, 24 במרץ 2016

לפני כשנתיים העמדתי את דירתי למכירה וחתמתי למתווך לאחר מכן החלטתי לא למכור לפני כשלושה חודשים פנה אלי אחד המתוכים שחתמתי לו וממש נדנד לי להביא מישהוא לראות אמרתי לו שזה לא רלונטי כי אני לא מוכר כרגע אבל מכיון שלחץ אמרתי לא שהוא יכול לבוא (אז חשבתי שאין לי מה להפסיד כי ממילא לא חשבתי שאמכור בתקופה הקרובה ובגלל שלחץ הסכמתי) עברו שלושה חודשים והחלטתי למכור את הדירה פרסמתי לבד ופנה אלי הבנ"א שראה לפני שלושה חודשים דרך המתווך האם החתימה שלי מלפני שנתיים מחיבת אותי ?

השב
  • מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

שגיא בכור, עו"ד ונוטריון,מנהל הפורום

20:12, 30 במרץ 2016

שלום רב
    בעיקרון אם אין הגבלת זמן על המסמך המקורי אזי החתימה מחייבת אותך.
    יש לזכור שהקונה אכן הגיע דרך המתווך ו-3 חודשים זה לא פרק זמן מספיק לניתוק היחסים בעניין זה.
    בהצלחה רבה,

תגובה
  • 23:38, 4 באפריל 2016

מפני שהמתווך היה הגורם העיקרי להיקשרות ביניכם מגיע לו דמי תיווך ללא הגבלת זמן חתימת החוזה.

תגובה
מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

מנהל הפורום: שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

עורך דין ונוטריון. בעל תואר ראשון (B.A.) במנהל עסקים ובוגר במשפטים (LL.B.) המחזור השני (שנת 1999) של
למידע נוסף

053-9376323 חיוג
הודעה

בין אם אתם מוכרים או קונים דירה, שוכרים או משכירים דירה ו/או כל נכס אחר, וודאי שקלתם לפנות ולקבל שירות ממתווך נדל"ן. 

תפקידו של המתווך המקצועי הוא לדעת את שווי הנכס, להכיר את אופי השכונה והעיר שבהן שוכן הנכס, להציג בפני הלקוח את הנכס ולהתאים את הנכס לפי צרכיו ויכולותיו הכלכליות של הלקוח. 

בפורום זה תקבלו מענה על הסוגיות השונות העולות ביחסים בין המוכר למתווך, הקונה למתווך או בין המתווכים לבין עצמם לרבות לעניין תשלום דמי התיווך.