הסבר בנושא סדר דין מקוצר - פורום תיווך נדל"ן

שאלה חדשה
 • Gali

  נשלח ע"יGali 15:46, 23 באפריל 2016

  שלום רב, לפני כשנתיים רכשתי דירה. בעסקה היה מעורב מתווך ובגלל חילוקי דעות לגבי האופן שבו תיפקד לא הסכמתי לשלם לו את 'דמי התיווך' שדרש. לא הצלחנו להגיע לפשרה והוא החליט לתבוע אותי. לפני מספר חודשים קיבלתי- הזמנה לדיון (תובענה בסדר דין מקוצר) הובהר לי שאין אני יכול להגיד בשלב זה כתב הגנה אלא רק בקשה לרשות להתגונן (ושם לכתוב את טענותי) כך עשיתי. לא קיבלתי תשובה לגבי הרשות להתגונן, אלא 'הזמנה לדיון בבקשה לרשות להתגונן' בפני שופט בנוחכות הצדדים. צויין ש'אם תינתן לנתבע (אני) רשות להתגונן , תתקיים ישיבת קדם משפט באותו מועד. אני רוצה לוודא שאני מבין את הדברים. למעשה ההחלטה האם לאפשר לי להתגונן למעשה עוד לא הוחלטה והיא תוחלט בדיון עצמו אליו הוזמני לכל מקרה. ואם אכן אקבל זכות זו, יתחרש דיון בנושא עצמו ? אם אכן בכך דברים אמורים - ההוכחות שלי לתפקודו הלקוי של המתווך הן הקלטות שיחות. האם עלי להביא איתי את ההקלטות עם אמצעי שמע (מחשב? האם יש לבקש רשות מראש מבית המשפט להביא הקלטות? האם נדרש גם תמלול מלא או של חלקים רלוונטיים במקרה כזה? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

  שגיא בכור, עו"ד ונוטריון,מנהל הפורום

  10:53, 24 באפריל 2016

  שלום רב
  בהליך של סדר דין מקוצר לא ניתנת לך רשות אוטו' להתגונן ואתה צריך את הסכמתו של בית המשפט לכך, לאחר שווידא שיש לך סיכויי הגנה כלשהם ולא התגוננת בלי כל סיבה אמיתית.
  אתה צריך להיות מוכן להיחקר על התצהיר שלך, לראות שאתה דובר אמת, ולתת לשופט אפשרות להאמין שאכן יש סיכויים טובים להגנה שלך להתקבל בהמשך ההליך.
  במרבית המקרים אכן מקבלים את הרשות להתגונן ועל כן מרבית הסיכויים שתגיעו גם להליך של קדם המשפט באותו המועד (בהתאם להודעה שקיבלת מביהמ"ש).
  בשלב הקדם משפט לא תישמענה ראיות, אלא בשלב ההוכחות, שהינו ככל הנראה בדיון מאוחר יותר (אלא אם קיבלת הודעה מפורשת על כך מראש).
  בשלב הראיות תצטרך לתמלל את כל השיחות מהתחלה ועד הסוף - חשוב שלא יהיו קיטועים, ורצוי ע"י חב' מוכרת בתחום זה.
  אם ישנו קטע המחייב צפייה - יש להגיש בקשה מתאימה מראש לשופט, שלא ממהרים לאשר בקשות כאלה, ולכן כאמור עדיף לתמלל את הדברים מתחילתם ועד סופם ולהגישם כחלק מחומר הראיות בתיק.
  בהצלחה וחג שמח,

  תגובה
מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

מנהל הפורום: שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

עורך דין ונוטריון. בעל תואר ראשון (B.A.) במנהל עסקים ובוגר במשפטים (LL.B.) המחזור השני (שנת 1999) של
למידע נוסף

053-9376323 חיוג
הודעה

בין אם אתם מוכרים או קונים דירה, שוכרים או משכירים דירה ו/או כל נכס אחר, וודאי שקלתם לפנות ולקבל שירות ממתווך נדל"ן. 

תפקידו של המתווך המקצועי הוא לדעת את שווי הנכס, להכיר את אופי השכונה והעיר שבהן שוכן הנכס, להציג בפני הלקוח את הנכס ולהתאים את הנכס לפי צרכיו ויכולותיו הכלכליות של הלקוח. 

בפורום זה תקבלו מענה על הסוגיות השונות העולות ביחסים בין המוכר למתווך, הקונה למתווך או בין המתווכים לבין עצמם לרבות לעניין תשלום דמי התיווך.