לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
הדס

בקשת עזרה דחופה לגבי שכן מאיים, גונב חנייה ומצלם אותנו

שלום, אני זקוקה לעצה ועזרה בצורה נואשת, מכיוון שאני נמצאת במצב מאד קשה, אני אם יחידנית וזוהי העזרה המשפטית היחידה שאני יכולה להרשות לעצמי כלכלית. אני גרה בבניין משותף בדירה שקניתי לפני כמה חודשים. 1. החניות בבניין אינן רשומות בטאבו וכולן מתפקדות על בסיס מקום פנוי. מולי באותה קומה גר שכן, שהחליט כי הוא מנכס לעצמו חנייה. הוא החנה באחת החניות, השייכות לכולם, רכב שאינו זז. לפני הרכב הזה הוא מחנה רכב נוסף שלו, וכך למעשה הרכב הזה שאינו זז תפקידו לשמור את החנייה לרכב הנוסף שלו. הוא יוצא עם הרכב השני שלו, וכל מי שמחנה לפני הרכב שעומד כאבן שאין לה הופכין, למעשה חוסם את הרכב שלו. לילה אחד הגעתי והחנתי את הרכב שלי לפני אותו רכב שאינו זז, ועליתי לביתי. השכן תפס אותי בחדר המדרגות לפני שנכנסתי הביתה (יש לו שלוש מצלמות המופנות אל החנייה וכביש הגישה והוא מתבונן בכולנו יוצאים ונכנסים), וצעק עלי להזיז את הרכב שלי עכשיו כי אשתו אמורה להגיע ולהחנות שם. אמרתי לו שאני עייפה, שהרכב שלו לעולם אינו זז, שהדבר אינו הוגן בעיקר בגלל שהחניות הם על בסיס מקום פנוי, והוא אינו יכול לקחת לעצמו חנייה בצורה כזו. השכן צעק עלי, נתן מכת אגרוף לקיר ואמר שזה מה שהוא יעשה לי אם לא אזיז את הרכב שלי עכשיו. נבהלתי מאד והזמנתי משטרה. כשהמשטרה הגיעה היא אמרה לי, שאני יכולה להגיש תלונה על האיומים שלו, אבל שאני חייבת להזיז את הרכב שלי, כי למעשה אני חוסמת את הרכב שלו והדבר מנוגד לחוק. כמובן שעשיתי זאת. 2. כמו שהזכרתי לאותו שכן יש שלוש מצלמות הנמצאות בשטח הציבורי של הבניין. שתיים מהן מופנות לחניות ואחת לכביש הגישה. גליתי כי הוא איים על שכנים נוספים, מדובר בעבריין אגרסיבי וכוחני, שמשתמש בכוח שלו כדי לעשות כרצונו. הדירה בה הוא גר שייך לחברת ניהול (כי הדירה שייכת לאפוטרופוס מטעם המדינה) חברת הניהול אינה מוכנה להתערב בכל זה. אני ובעלי דירות נוספים מעוניינים: א. שיזיז את הרכב שלו שאינו זז וחוסם את החניות של כולם ב. אנחנו לא מוכנים שיפעיל את המצלמות בשטח הציבורי. ג. אנחנו רוצים שחברת הניהול לא תחדש אתו את החוזה, אנו מעוניינים שהאדם האגרסיבי והמפחיד הזה, לא יגור בבניין שלנו וייצא מחיינו. האם זה אפשרי?, ומהם הפעולות שעלי לנקוט על מנת שדבר זה יוכל להתממש? אני כל כך אודה לעזרה, כי אני מבוהלת ואובדת עצות.

item.Author מנהל הפורום גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

הדס שלום רב, לצורך מענה על שאלתך עלי לקבל פרטים נוספים. אמליץ לך לפנות אל משרדי בדרכים המקובלות לצורך קבלת ייעוץ משפטי פרטני

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סכסוכי שכנים