לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רחלי מ

העלים מהמרפסת של השכן שלי מלכלכים את המרפסת שלי

שלום, אני גרה בקומה 8 ויש לנו מרפסת של כ 60 ממר. השכן שמעליי, הקים במרפסת שלו- בוסתן של ממש, יש לו כ- 10 עצים בוגרים וגדולים ששתולים בעציצים, העצים לא מפסיקים להשיר עלים וזרעים למרפסת שלי. הנשירה של העלים מתרחשת בכל ימות השנה, ובכל עונה- מספר עצים שונה משיר עלים בגדלים שונים , זרעונים, שערות קטנות, קוצים, שחלקם מכאיבים ברגליים. הנשירה היא על כל שטח המרפסת שלנו- על פינת הישיבה, על שולחן האוכל, על המשחקים, על הרצפה. ולא באיזו פינה צדדית. הנשירה מצויה אצלנו בכמויות משמעותיות שמאלצות אותנו לנקות את המרפסת כל יום! ובמקרים היותר נוחים- פעמיים בשבוע. הניקיון מחייב שאיבה של הדשא הסינטטי שבמרפסת שלנו- עבודה משמעותית ומייאשת. השכן מצידו טוען- שטבעם של עלים לנשור ושהאחריות חלה עלי להתגונן מפניהם ולהתקין רשת/ברזנט שתכסה את שטח המרפסת שלי. האם יש פסק דין/מאמר בעניין דומה, שיכול להבהיר לצדדים על מי באמת חלה האחריות למנוע/להתגונן מפני המטרד? תודה, רחלי

item.Author מנהל הפורום גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

שלום רחלי כמו שאת מתארת את המצב אכן מדובר במטרד שמקשה עלייך להנות מהמרפסת בביתך. במצבים כמו אלה, ניתן בהחלט לבחון פנייה אל השכן בתחילה בנועם בבקשה לטפל בנשירת העלים החמורה וככל שהדבר מסלים והופך להיות מטרד של ממש ואף גורם לנזקים ניתן לבחון גם פנייה לביהמ"ש. ככל שתהיי מעוניינת לבחון אפשרות זו, תוכלי לפנות למשרדנו לבחינת המקרה בצורה יותר יסודית.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סכסוכי שכנים