לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דייר בבניין

מי צריך לשלם על סיוד גג בבניין משותף?

שלום רב, אני דייר בקומה עליונה בבניין בן מספר קומות, ונראה שצריך לבצע סיוד של הגג מאחר ובימי שמש הדירה מאוד חמה. בבדיקה של הגג נראה שאין שום סימנים של סיוד כך שכנראה מעולם שלא בוצע סיוד או שהיה ונשטף בגשמים. במסמך הטאבו של הדירה שלי רשום: "העתק רישום מפנקס בתים משותפים", ושתי ההצמדות היחידות שרשומות לדירה שלי הן מחסן וחניה לרכב. כמו כן לא ביצעתי שום פעולות "השתלטות" או עבודות פרטיות על הגג (שדרך אגב מותקנים עליו קולטי שמש המשמשים את כל דיירי הבניין). ועד הבית טוען כי על פי הבנתו כספי הועד אמורים לכסות רק עבודות תחזוקה מסוג של תיקון נזילות, אך הגנה מפני שמש זה עניין פרטי של הדייר בקומה העליונה ותיקון כזה צריך לבוא על חשבונו. האם הדבר נכון? האם סיוד או הלבנת גג למניעת התחממות של הדירה היא עבודה שצריכה לבוא על חשבונו הפרטי של הדייר בקומה האחרונה, למרות שהגג כאמור נחשב רכוש משותף בבניין? אשמח מאוד להבהרה בנושא, תודה מראש.

item.Author מנהל הפורום גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

סיוד גג בבניין משותף שלום רב, גג בבניין משותף הוא שטח משותף. על נציגות הבית לדאוג לתחזוקה שוטפת של גג הבניין וקירות המעטפת. נכון שכאשר תהיה נזילה חס וחלילה מהקולטים או דודי השמש היא עלולה לחדור לתקרת בעלי הדירות העליונות והם אלה שיסבלו מכך, אולם מדובר בשטח משותף לכלל דיירי הבניין אשר אמורים לשאת בהוצאות לאחזקתו באופן שוטף. נשמח לסייע ולבחון עבורך את הסוגייה לעומק ככל שתפנה למשרדנו בדרכים המקובלות.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סכסוכי שכנים