לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ירדנה שומר

חתול רחוב שמסתובב בבניין

שלום רב, בבניין בו אני גרה יש לנו שכנה שמגדלת חתולים. אחד החתולים שלה מסתובב הרבה שעות מחוץ לבית ונכנס כל פעם לבניין ועולה במדרגות. הילדים שלי וגם אני נרתעים מחתולים ולי באופן אישי יש גם אלרגיה לחתולים. ביקשתי ממנה כמה פעמים שתדאג שהחתול שלה לא יעלה במדרגות ולא יסתובב לנו בין הרגליים כי אני וגם הילדים סובלים מכך מאוד. היא מסרבת וטוענת שהאחריות לדאוג שדלת הבניין הראשית תישאר סגורה היא של הדיירים ולא שלה. האם אני יכולה לדרוש ממנה שתסגור את החתול בבית שלה ולא תאפשר לו להסתובב בבניין? תודה רבה

item.Author מנהל הפורום גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

חתול רחוב שמסתובב בבניין. שלום ירדנה, מהתיאור בגוף השאלה עולה כי אין מדובר בחתול רחוב אלא בחתול אותו מגדלת השכנה בבניין. לעיתים קורה שחיות מחמד שהשכנים מגדלים בביתם גורמות למטרד משמעותי לשכנים, כגון ריח רע, רעש חריג, לכלוך וכו'. על פי תיאור המקרה שלך, אין מדובר ברעש חריג, לכלוך או ריח אלא פחד מחתולים שלך ושל ילדייך וכן אלרגיה ממנה את סובלת באופן אישי, והסבל שנגרם לך כתוצאה מכך שהחתול מסתובב בשטח הבניין ונכנס לחדר המדרגות. ובכן, צודקת השכנה שאין היא אחראית באופן אישי לכך שדלת הבניין תישאר סגורה והדבר אכן מצוי באחריות כלל הדיירים בבניין, אולם מנגד ייתכן שבאפשרותך לעתור לביהמ"ש מכוח דיני הנזיקין בעילה של מטרד ליחיד. מדובר בסוגיה יותר מורכבת. נשמח לבחון עבורך סוגיה זו ככל ותפני למשרדנו בדרכים המקובלות.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סכסוכי שכנים