לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ירום שלום

שכן בבניין שמטריד אותי

בוקר טוב, אני גר בבית משותף בקומה 3. השכן שמעליי בקומה 4 לא מפסיק להציק לי והוא עושה את זה באופן קבוע ובדרכים שונות. הוא גורר כסאות, דופק על הריצפה, שם מוזיקה בווליום גבוה ומצמיד את הרמקולים לריצפה, דופק עם מקל על הריצפה, מצלצל בפעמון הדלת שלי בשעות מוקדמות מאוד בבוקר ובורח. השבוע, מצאתי על המכונית שלי בחניה ביצים שהוא כנראה זרק על האוטו שלי. ניסיתי לפנות אליו מספר פעמים ולבקש ממנו שיפסיק את ההטרדות האלה אחרת אגיש נגדו תביעה. הוא צחק לי בפנים ואמר לי שעד שאני לא אמכור את הדירה שלי ואעזוב את הבניין הוא לא מתכוון להפסיק. לדעתי הוא אדם משוגע אבל ככל הידוע לי הוא מתנכל רק לי ולא לשכנים אחרים. אין לי מושג מה הסיבה כי מעולם לא רבתי איתו. מה אני יכול לעשות נגד אותו שכן בעניין הזה?

item.Author מנהל הפורום גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

שכן בבניין שמטריד אותי. שלום ירום, החוק למניעת הטרדה מאיימת מאפשר להגיש תביעה כנגד אותו שכן. במסגרת התביעה ניתן לקבל צו כנגד אותו שכן שיאסור עליו ליצור איתך קשר, לאיים, ולהמנע מכל פעילות מטרידה ומאיימת כנגדך. ניתן לעשות כן במעמד צד אחד וקבל צו מיידי טרם דיון בבקשה שאמור להקבע בתוך 7 ימים. בנסוף רצוי גם להגיש תלונה במשטרה כנגד השכן. ישנה אפשרות נוספת במסגרת תביעה נזיקית להגיש תביעה אזרחית כנגד השכן בעוולה של מטרד ליחיד ובנוסף גם לתבוע ממנו פיצוי בגין נזקים שנגרמו לך בעקבות המעשים שלו. נשמח לסייע לך בעניין ככל ותפנה למשרדנו

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סכסוכי שכנים