לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נעמה שבו

התקנת מצלמה בלובי חדר מדרגות, ללא ידיעת כל הדיירים מצלמה מוסתרת בחלקה עם מקרופון

בזבניין מגורים בעל ארבע קומות. שבקומת הלובי החליטו שני דיירים שהם הוועד ואחד שהחליט לעזוב הוועד וחזר, התקינו מצלמה בכניסה לבניין עם מקרופון, הדייר שעשה זאת הוא וועד שהיה כבר מעל עשר שנים מעל דלת ביתו מצלמה ולפני כמה ימים שדרג למצמות חדשות ועל הדרך התקין הוועד השני בקומה הראשונה מעל דלת ביתו ובאותו יום העבירו חוטים כבלים מהגג עד הלובי והתקינו מצלמה בלובי לי יש מצלמה מעל דלת ביתי שלוש שנים. לי איו בעיה מעל דלת בית ששכנים שמים אבל בכניסה לבניין ללא ידיעתי ללא שלט מכתב פה יש מצלמה עם מקרופון החליטו ועשו לכן רואה בזאת פגיעה בחופש מה זה הם גם חיברו המצלמה באופן פרטי לצפייה בביתם. הם רואים אורחים עולים קניות או מתי כל אחד הולך לעבודה וחוזר פגיעה בחירות חופש האדם. כמו כן יש שיח בחנייה ששתל אותו הוועד ומפריע לי לצפייה על רכבי שמביתי יש לי מצלמה על החנייה אני צריכה להתחנו כל כמה חודשים שיגזמו משחקים בי צוחקים שולחים אותי לגנן הגנן אומר הוועד. והגנן אומר זה גינה של וועד באופן פרטי תשלמי אגזום ואז הפסקתי לשלם וועד מזה חודשיים כאשר הייתי משלמת באופן שוטף ומראש. אני נמאס לי ההשתלטות שלהם עושים דברים בלי ידיעת כל הדיירים, בנוסף בחנייה יש ספסלים ממש ליד הרכבים בת שכנה נוהגת להביא כל ערב חברים שלה שותים מעשנים נשענים על רכבי זורקים בקבוקים הוועד מודע אמר שיעקור הספסלים אף ראיתי שירד עם בקבוק שמן ואמר כדי שהברזל ספסל יצא עד היום חודשיים לא הורידו. שאלתי לא אשלם בכלל וועד עד לכל הבקשות גיזום השיח עד למטה שלא יפריע בצפייתי על רכבי ומה עושים במצב זה של השתלטותם אני לא שאלתי הדיירים אם עודכנו לגבי המצלמה בלובי אני מעדיפה טיפול אישי כל אחד יתלונן באופן עצמי אם כמובן לא עדכנו אותם בבקשה עזרה אני לא רוצה לשלם בכלל וועד ואיך מה עושים שיסירו המצלמה אם כל הדיירים מסכימים אז אפשרי שישאירו אני רואה באת חוצפה

item.Author מנהל הפורום גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

התקנת מצלמה בלובי חדר המדרגות . שלום נעמה, מתיאור המקרה נראה כי יש כאן מספר סוגיות . תשלום לועד הבניין- גם אם אינך סבורה כי התנהלות הועד תקינה, הרי שמחובתך כדיירת בבניין לשלם את התשלום לועד הבניין, ככל שתפסיקי לשלם, את חשופה לתביעה מצד ועד הבניין וחבל. בכל הנוגע להתקנת מצלמות, אני מבין כי מדובר גם במצלמות פרטיות וגם במצלמה הפונה לדלת הכניסה של המבנה. ככל שמצלמה פונה לדלת הפרטית של אותו דייר, אין בכך הפרה של פרטיות שאר הדיירים. ככל שהותקנה מצלמה לדלת הכניסה הראשית יש לבחון מה הסיבה להתקנת המצלמה והאם התקיימה אסיפה כללית של הדיירים בבניין וניתנה לכך הסכמה מראש. מאחר ומדובר במספר סוגיות, נשמח לבחון עבורך את העניין בצורה יותר יסודית ככל ותפני למשרדנו בדרכים המקובלות.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סכסוכי שכנים