בית במושב - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • יערה

  נשלח ע"ייערה 11:35, 21 במרץ 2012

  שלום, הוריי אנשים מבוגרים מאוד. הם מתגוררים במושב ואמרו שהם לא מוכנים שאני או אחותי נקבל את הבית אלא הם ידאגו למכור את הבית כדי שלא ייווצר מצב של ריב בינינו. אחותי ובעלה אמרו שהם ידאגו שהבית יהיה שלהם מבלי לקנות את הבית. הם באמת יכולים לעשות את זה? איזה זכויות יש להם ולי?

  השב
 • 15:49, 26 במרץ 2012

  יערה שלום,
  מבלי להיכנס למערכת היחסים המורכבת של משפחתך, חשוב שתדעי כי להורייך, כבעלי נחלה במושב, יש זכות למנות את אחד מילדיהם כ"בן ממשיך". במצב כזה, ובמידה והחוזה "המשולש" חל על המשק, לאחר פטירת ההורים ניתנים לבן הממשיך כל הזכויות על הנחלה. במקרה כזה יכול ותישארי ללא כל זכות בנחלה של הורייך.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.