וועדות קבלה למושבים - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 18:12, 23 בספטמבר 2012

  שלום רב, הורי בשלהי שנות ה50 לחייהם וברצונם לרכוש בית במושב רמות שברמת הגולן. ממוכר הבית הובהר להורי כי הועדה מראש פוסלת באופן עקרוני את קבלתם עקב גילם, וזאת ללא כל שיחה איתם או מבחן במכון פילת. יש לציין כי הפסילה היא עקרונית ולא רשמית, יתכן מאוד ולצורך פסילה רשמית היו שולחים אותם למכון פילת. שאלתי היא מהי כוחה המשפטי של הוועדה. האם בכוחה להוציא אדם מביתו לאחר שרכש אותו מבלי לעבור את הוועדה. אם אין בכוחה לעשות כן, אז מהי תכליתה של הוועדה? תודה מראש, מיכל

  השב
 • 22:29, 27 בספטמבר 2012

  מיכל שלום,

  ראי תשובתי הקודמת לטלי. תשובה זו רלוונטית ומתאימת גם לשאלתך.

  בברכה,
  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.