הליכים לפינוי שוכר בקיבוץ - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • אריאל

    נשלח ע"יאריאל 15:36, 21 באוקטובר 2012

    שלום. אני שוכר בית בקיבוץ מזה 6 שנים. בתחילה הייתי מועמד לחברות לכן לא החתימו אותי על חוזה, בתום שנה הסתיימה המועמדות לבקשתי ומאז אני שוכר בית ללא שום חוזה. עד לפני שנה שילמתי 2000 שח לחודש ומאז רוצה הקיבוץ 3000 אך איני מוכן לשלם סכום זה. איימו עליי שיעיפו אותי מהקיבוץ ואני רוצה לברר את זכויותיי, האם מותר להם לשנות שכד ללא חוזה? האם הם יכולים לגרש אותי מיידית? הם צריכים להביא צו בית משפט לכך? אם כן כשאקבל צו פינוי האם אוכל לפנות לבית המשפט כדי להציג את הצד שלי? מודה לך על התשובה ארי

    השב
  • 12:08, 22 באוקטובר 2012

    אריאל שלום,
    באלתך אין מספיק אינפורמציה. למשל, האם היו הבנות בעל פי עליהם הסתמכת וכיו"ב. עם זאת, דע כי סעיף 19(א) לחוק השכירות והשאילה תשל"א-1971 קובע כדלהלן: "לא הוסכם על תקופת השכירות, או שהצדדים המשיכו לקיימה לאחר תום התקופה שהוסכם עליה בלי לקבוע תקופה חדשה, רשאי כל צד לסיים את השכירות על ידי מתן הודעה לצד השני". לפיכך, הקיבוץ רשאי ליתן לך הודעה על מועד (סביר) בו תסתיים השכירות. במידה ולא תפנה את המושכר יהיה רשאי הקיבוץ לנקוט נגדך בהליכים משפטיים.

    תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.