ניגוד אינטרסים בועד המנהל של הישוב - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 12:50, 1 בנובמבר 2012

  שלום רב, אני תושב בישוב קהילתי שהוא בהגדרתו אגודה שיתופית. ראש הועד המנהל הקיים הינו אביו של אחד העובד השכירים במזכירות היישוב. ונוצר מצב של ניגוד אינטרסים בין העובד השכיר שאמור להיות מנוהל ומפוקח ואף מתוגמל על ידי אביו שהוא ראש הוועד. אני חייב לציין שיו"ר הועד נבחר לאחר שבנו כהן בתפקיד. אשמח לשמוע את דעתך תודה מראש

  השב
 • 10:13, 5 בנובמבר 2012

  מוטי שלום,
  על נושאי משרה באגודה לפעול לטובת האגודה וחל עליהם איסור לפעול לטובת האינטרסים האישיים שלהם.
  אסור שיהיה לחבר ועד ניגוד אינטרסים בין מילוי חובתו בהנהלת האגודה השיתופית לבין כל אינטרס אחר שלו, ואסור לו להימצא במצב של ניגוד אינטרסים אם הוא ידוע מראש.

  בברכה,

  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה
 • 10:38, 5 בנובמבר 2012

  איילת שלום,
  תודה רבה על תגובתך.
  מוטי

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.