בן ממשיך - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • רובי

  נשלח ע"ירובי 11:35, 4 בדצמבר 2013

  האם לבן ממשיך שידוע מראש שיהיה בן ממשיך יש זכויות על השטח כשהמורישים עדיין בחיים?

  השב
 • 23:26, 26 בדצמבר 2013

  רובי שלום,

  תקנות האגודות השיתופיות (חברות) תשל"ג-1973 מסדירות את זכויותיו של הבן הממשיך באגודה אך לא בנחלה של הוריו. במילים אחרות, עצם קבלת המעמד של בן ממשיך מעניקה זכויות לבן הממשיך באגודה, אך לא בהכרח במשק הוריו. זכויות אלו ייקבעו בהתאם לחוזה החל על המשק. במקרה בו חל החוזה המשולש בין החבר האגודה והסוכנות, הרי שככלל חוזים אלו קובעים כי לאחר פטירת ההורים ניתנות לבן הממשיך כל הזכויות בנחלה. אם כך הדבר גם לגבי הנחלה נשוא שאלתך, הרי שהבן זכאי לזכויות בנחלה רק לאחר מות ההורים.

  בברכה,

  איילת רייך- משרד עורכי דין וגישור

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.