עזיבת קיבוץ מתחדש לאחר שיוך דירות ונכסים. - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • גבי

  נשלח ע"יגבי 10:22, 24 באפריל 2014

  בקיבוצי בוצע שיוך דירות ונכסים בהסכם פנימי. מעוניינת לעזוב את הקיבוץ, ולהשכיר את ביתי. האם במבחינת משפטית אפשרי? האם עזיבתי מבטל זכויותיי בקיבוץ (פנסיה עתידית..) ? אני חברה כ-30 שנה. האם לגור מחוץ לקיבוץ, ללא עזיבה, מחייב אותי להעביר לקיבוץ את הכנסותיי ולשלם מס פרוגרסיבי. אשמח לתשובות-תודה /גבי

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  16:21, 13 ביולי 2014

  גבי שלום

  עלייך לבדוק בתקנון הקיבוץ ובהחלטת האסיפה לעניין זכויות של עוזב קיבוץ.

  עזיבתך את הקיבוץ עשויה לבטל את זכויות שיוך הדירה ו/או זכויות אחרות לצד קבלת דמי עזיבה.

  הנני ממליץ כי טרם מתן הודעה על עזיבה תיכנסי למו"מ עם הקיבוץ בנוגע לזכויותייך, כאשר תהיי מלווה בעו"ד הבקיא בדיני קיבוצים.


  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.