בניה בנים ממשיכים והתנגדות פתיחת שכונה שקרקעותיה כבר הופשרו - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 23:58, 11 ביוני 2014

  שלום לכולם, מקווה שאני כותב בפורום הנכון, בקיבוץ בו אני מתגורר עם משפחתי (בדירה שכורה לא כחברים) לפני כ5 שנים הפשיר המנהל שני איזורים שיועדו לבניית שתי שכונות חדשות. שכונה אחת "המערבית" שיועדה ל"בנים ממשיכים" ושכונה שניה "שלב ג" פתוחה לכל אותם זוגות שרוצים לעבור לבנות את בייתם. אסיפה של חברי האגש"ח (רק חברי קיבוץ) חידדה ש"השכונה המערבית" תיהיה פתוחה אך ורק למי שכבר חבר קיבוץ ורוצה לשדרג בית, או לבני חברי קיבוץ שרוצים לחזור ולהתגורר בקיבוץ. באחת מאותן אספות הוחלט גם לדחות על סף את התחלת "שלב ג" בטענות שונות ומשונות שמקורן באינטרסים פנימיים ותו לא, למרות שמבחינת המנהל מחר בבוקר הדחפורים כבר יכולים להתחיל לעבוד ! שאלותי: 1) האם יכולים למנוע ממני לרכוש קרקע ולבנות את ביתי ב"שכונה המערבית" (בנים ממשיכים) ? 2) האם באמת יכולים הם למנוע את "שלב ג" ? תודה לכולם

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  16:35, 9 ביולי 2014

  אלון שלום

  בעיקרון, רשות מקרקעי ישראל (לשעבר המנהל) לא מתערבת בהחלטות אגודות שיתופיות שנתקבלו כדין.

  הנני מציע כי תפנה לרשות מקרקעי ישראל לבקש העתקים מהסכמי ההתקשרות מול האגודה, תצרף את החלטות האגודה ותפנה לעו"ד המתמחה בתחום הקיבוצים שיבדוק האם ההחלטות נתקבלו כדין ובהתאם להוראות רמ"י? ואם לא היתה אפליה?


  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.