פנסיה לחבר קיבוץ עולה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 17:29, 17 בדצמבר 2014

  שלום. אבא שלי חבר קיבוץ מאז 1991, אז עלינו ארצה. בעוד שנה הוא אמור לצאת לפנסיה. הקיבוץ מופרט. לאחרונה נמסר לו מגופי הקיבוץ שהפנסיה שלו תחושב לפי שנות עבודתו בקיבוץ ולא תהיה שווה לזו של בני גילו הוותיקים ממנו. כאשר הורי הגיעו לקיבוץ נאמר להם שיקבלו את כל הזכויות שמקבלים בני גילם למרות שהם חדשים בקיבוץ (אמנם אז הקיבוץ עוד לא היה מופרט). האם זו החלטה שהקיבוץ יכול לקבל, על אף התנאים שבהם התקבלו הורי לחברות? עוד דבר הוא שאבי אלמן ולא מקבל שום קיצבה עבור שנות עבודתה של אמי בקיבוץ. האם אבי זכאי לקבל פנסיה כשל חברים בני גילו בקיבוץ?

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  07:27, 18 בדצמבר 2014

  דינה שלום

  עלייך לעיין בתקנון הקיבוץ ובהחלטות האסיפה לעניין הפנסיה.

  כמו כן, עלייך לבדוק את חישוב הפנסיה לחברים שנקלטו בקיבוץ בדומה לאביך ולהשוות.

  ככל ויש ברשותך מסמך לעניין התחיבות הקיבוץ בעת קליטת אביך, עלייך לפנות למזכירות עם ההתחייבות ולבקש כי הקיבוץ יעמוד בהתחייבות.

  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.