• אלחיי

  נשלח ע"יאלחיי 00:14, 21 באפריל 2015

  אנחנו 4 אחים שאמורים להתחלק בנחלה 2 מאיתנו רוצים למכור את הנחלה ולהתחלק בכסף.ו2 לא רוצים למכור אנחנו מנסים להגיע להסכם הבעייה שהאח שרוצה לרכוש את חלקנו מערים קשיים בגדול אין לנו בעייה לתת לו את הזכות לרכוש הוא טוען שהחלוקה תהייה חלוקה בעיין ולא חלוקה במכירה(הוא לא מוכן להעמיד את הנחלה למכירה אלא להביא שמאיי של בית משפט שיקבע מה חלקו של כל אחד ביעוץ ראשוני הומלץ לנו למנות מנהל עיזבון ןלפרק את הנחלה(ושהאח שמעונין ירכוש) מניסיונך בתחום מה עדיף לנו פירוק שיתוף במכירה או חלוקה בעין בכבוד רב ותודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  11:17, 21 באפריל 2015

  אלחיי שלום

  ככלל, מקסום הרווחים נעשה באמצעות העמדת הנחלה למכירה (מוכר מרצון לקונה מרצון), כאשר לאחים יש זכות להשוות להצעה הגבוהה ולרכוש במחיר זה.

  מצד שני, ניהול הליכים בבית המשפט עשוי לגרום למתחים ולסכסוך בין האחים.

  הנני מציע כי תפנה אליי בפרטי עם מידע רלוונטי לגביכם (לדוג' האם החלו הליכים בבית משפט? האם ביקשתם צו ירושה וכו) על מנת שאוכל לתת לך מענה מפורט יותר בעניין.

  בברכה,

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.