טיפול רפואי למחלה מוכרת - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • נדב

  נשלח ע"ינדב 16:53, 18 באוגוסט 2015

  שלום רב! נכה צהל שמוכר על מחלה ( כל שהיא ) שאין לה מרפא עד היום , אלא רק טיפולים שמקלים על אופי המחלה מחד . אבל מאידך התרופות הניתנות למחלה ישנן בם סיכון לפגיעה חלילה במערכות אחרות בגוף ( כאשר הדבר מצריך מעקב של בדיקות דם , תיפקודי כבד ועוד ). ולכן,האם משרד הביטחון יכול לחייב את הנכה בקבלת הטיפול ( כאשר אינו מעוניין בכך ,לאור הסיכונים שבו ) ולחלופין לאור אי הסכמת הנכה לפעול כנגד הנכה בפעולה כל שהיא לדוגמא : הורדת הנכות שהוכרה , או פעולה אחרת ? אודה להתייחסותך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  07:53, 19 באוגוסט 2015

  נדב שלום
  אם ועדה רפואית קובעת שיש טיפול רפואי שיכול להיטיב את מצב הנכה והנכה מסרב לקבלו, יכול קצין התגמולים להפחית לנכה את התגמול עד לרמה של מחצית. עם זאת מדובר בסנקציה קיצונית שלא מופעלת כשמדובר בטיפול שכרוך בסיכון. כך למשל, נקבע בפסיקה, כי יש לכבד החלטה של אדם להמנע מניתוח, שכן ניתוח הינו טיפול הכרוך בסיכון.

  תגובה
 • 11:14, 19 באוגוסט 2015

  תודה.
  במידה והעניין איננו מול הועדה הרפואית , אלא למול הרופאים באגף .
  האם תשובתך שניתנה גם עונה למקרה זה ? והאם , ולמרות שמדובר בסנקציה קיצונית , איך זה מסתדר לחוק זכיות החולה , או חוק זכויות האדם?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.