בקשה לכינוס ועדת מסמכים - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
  • ימית

נשלח ע"יימית 22:38, 14 במאי 2013

האם משהו יכול להסביר לי מהי בקשה לכינוס ועדת מסמכים? מה הפרוצדורה להגישה והיכן התקנה המתייחסת להליך זה? מה הקריטריונים לבקשה שכזו? אודה לכם מאוד על הסבר בנושא ואם תוכלו להפנות אותי אל תקנה או חוק המפרט בעניין. בתודה מראש, ימית

השב
  • 22:26, 16 במאי 2013

שכחתי להזכיר שאני מתייחסת לועדה של משהב"ט

תודה מראש על העזרה

תגובה
  • 18:28, 17 במאי 2013

רציתי להבהיר שהזו בקשה שהבנתי שקיימת וניתן להגיש כאשר לא ניתן להגיע פיזית לועדה רפואית (מגורים קבועים בחו"ל והמצב הרפאי אינו מאפשר טיסה)כל הבדיקות שהתבקשו ע"י הועדה נעשו ומסמכים רפואיים תומכים. האם ניתן לבקש שהועדה תעשה על בסיס המסמכים ללא נוכחות? האם זו נקראת ועדת מסמכים והאם יש הליך ספציפי ותנאים ספציפים להגשת הבקשה בתקנות.

אודה לך מאוד על הסבר בעניין.

ימית

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

10:32, 21 במאי 2013

ימית שלום
    בהנחיות לגבי עבודת הועדות הרפואיות יש הוראות המתייחסות רק לגבי מצב של כינוס ועדה שלא במקום הקבוע - למשל כשנכה מאושפז. אין הנחיות לגבי קביעת נכות ללא בדיקה של הנכה עצמו. מומלץ כי תפני בכתב ליו"ר הועדות, עם כל המסמכים המעידים על הבעיה שלך להגיע ארצה ועל מצבך הרפואי בקשר לנכות, ותבקשי קביעת נכות ע"ס המסמכים או הסמכת רופא בחו"ל לבצע הבדיקה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.