• 21 במרץ 2012

מצלמה ללא ידיעת עובדים

שלום, במשרד של הסמנכ"ל בחברה שבה אני עובדת הותקנה מצלמה. הדבר התגלה לי במקרה. במשרדו קיימתי איתו הרבה פעמים שיחות פרטיות שקשורות לעבודה ולא רק אני. כלומר, הכל מתועד והוא יוכל להשתמש במידע הזה יום אחד נגדי. האם זה חוקי להתקין מצלמה במקום עבודה מבלי ליידע את העובדים על כך? לא ידוע לי על מצלמות נוספות אבל מכיוון שגם זה קרה בסוד אי אפשר לדעת היכן עוד הותקנה מצלמה בחברה. מדובר בחברה קטנה

21 במרץ 2012
  • 21 במרץ 2012

מצלמה ללא ידיעת עובדים

טכנית, חוקי -מוסרי, לא. להתקין מצלמה שמתעדת את הנאמר כשהוא צד לשיחה או המפגש -הינו חוקי -למיטב ידיעתי אך עדיף היה אלמלא היה מיידע את העובדים ע"י אמירה או מייל או מכתב אישי שהכל מוקלט ומתועד למען היחסים התקינים בין העובדים ולא להכין "אמבושים" לעובדים וזה עניין מוסרי ובתחום של יחסי אנוש. חברות הסלולר והביטוח מודיעות מראש שהשיחות מוקלטות למרו שאינו חייבות לעשות כן - כמו בארה"ב -, אבל זה עניין של תרבות של כל ארץ וארץ. אצלנו הגישה "שהרוב רמאים וגנבים" ועל כן יש להקליט ולשמור הנאמר ליום סגר. כשר, אבל מסריח , כמו שנאמר. אולי ניתן לבדוק באם הדבר נעשה על דעת המנכ"ל או שזו יוזמה פרטית שלו. ניתן - ע"י ציוד טכני, לגלות מצלמו נסתרות ועוד כהנה וכהנה, השאלה באם הנכם יכולים להתארגן ולדרוש "בדק בית" אם לאו. חומר למחשבה. מוקה

21 במרץ 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?